Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy tudok szervergépet futtatni?

Hogy tudok szervergépet futtatni?

Figyelt kérdés
Ncore-n találkozom olyanokkal, akik szervergépet használnak. Mi ennek a módja nagy vonalakban? Mikor éri meg? Egyszerű mezei felhasználónak megéri e bármikor?

2022. nov. 10. 23:45
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Gondolom seedszervert futtatnak, megérni meg hát, ha a pontokra hajt megéri, ha nem a fő gpén akar torrentezni akkor megéri.
2022. nov. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Nekem a routerem tud alap torrentszerver funkciókat (linux alapú). 1TB laptop merevlemez van rákötve, usb házban. Letölteni max 10MB/s-sel tud csak, illetve hogy ne korlátozzon engem semmilyen szinten, így a letöltés 6MB/s-re, a feltöltés 550 KB/s-re van korlátozva. Ezzel vagyok 5-6000. hely környékén. 1080p tartalmak, egy-két játék amit ide töltök le.


Nem javaslom ezt a megoldást, mert korlátozott. Viszont egy Pi4 + külső merevlemez már élhető.


Vagy régi gépet is be lehet tuszakolni szervernek (nekem egy 4.gen ex irodai gép megy így), akár egy sima debian headless-ként, vagy vannak direkt pl TrueNAS, OpenMediaVault, ilyesmik... vagy OpenEPEC, OSMC, amik médialejátszóként specializáltak, tehát TV-re kötött HTPC-ként menne, de persze ezek is tudnak torrentet, headless médiaszervert meg mindent.


Vagy akár simán windows-ból is mehet a dolog.


Szerverbérlést nem javaslom, mert annak tényleg semmi értelme. A pi+hdd lófingot se fogyaszt, az asztali gépes megoldás meg párszáz ft/hó. Utóbbi előnye, hogy gányolás és pluszráfordítás nélkül tudsz rakni bele normál 3,5" HDD-t, ami azért gyorsabb

2022. nov. 11. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Csak nem akarom a fő gépem, vagy akár a laptopom 0/24ben futtatni. Általában este érek csak haza, így napi pár órát tudok max. (na nem mintha annyira drága lenne, ha a laptopot bekapcsolva hagynám minden nap)
2022. nov. 11. 08:46
 4/9 A kérdező kommentje:
2-->laptop alacsony fogyasztása miatt mehet így szervernek? gondolom jobb, mintha egy régebbi gépem használnám, ami jóval többet fogyaszt
2022. nov. 11. 08:47
 5/9 A kérdező kommentje:

Illetve, ha valaki tudná, mennyit segít a helyezésen az, ha feltöltök torrenteket? ilyenkor a méret számít, vagy a mennyiség? vagy is-is?

(pl most 25 ezer körül vagyok, de ha feltöltenék 10-20 torrentet, akkor javulna számottevően)

2022. nov. 11. 08:50
 6/9 A kérdező kommentje:
(amúgy top 50ezerben már szerintem elég dekkolni, feljebb már felesleges jutni)
2022. nov. 11. 08:51
 7/9 anonim ***** válasza:
34%
Vegyél (Synology) NAS-t..
2022. nov. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ennek ára 40k körül kezdődik és csak 500gb, túl sokra azzal nem megyek szerintem. Laptop még mindig vonzóbb megoldás lehet
2022. nov. 11. 09:54
 9/9 laci9999 válasza:
100%
Seedserver bérlés,nem kell hozzá menni semminek.
2022. nov. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!