Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » CD-RW, DVD-RW többször írva...

CD-RW, DVD-RW többször írva mennyire megbízható? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Verbatim CD-RW és DVD-RW lemezeket vettem még régebben, hivatalos, megbízható helyről, tokban voltak, egyenként csomagolva, fóliázva.

Tapasztalat: másodszor-harmadszor adatot írva rájuk már "nem olvasható vissza az adat" (legalábbis CD-RW esetén tapasztaltam most ezt).

Ez mennyire általános?



2022. nov. 12. 17:02
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
69%

CD-vel nem tudom mit lehet kezdeni. Semmire sem elég 0.7GB

DVD esetén (4.3 vagy 8GB) meg elég simán megformázni ugyanúgy mint egy hdd-t vagy pendriveot.. Persze csak ha PC-n akarod használni.

2022. nov. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
76%

Hosszú távra pont hogy nem érdemes lemezre írni, írott lemezek 5, legjobb esetben 10 év amit kibírnak rendesen olvashatóan, többször írt lemezek meg alapból hátrányból indulnak.


Lehet kapni direkt hosszabb távú mentésre szolgáló lemezt de annak az ára is olyan.

2022. nov. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 NTBS ***** válasza:
100%
Ez változó. De romlik a minőség.
2022. nov. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
53%

Sajnos elég romlandó dolgok az optikai lemezek. Nekem a 15 éves CD-im fele már nem olvasható. Szóval nem várnék tőlük semmit. Főleg ha adattárolás, akkor miért rw? 😃


Ha adattárolás kell, akkor vegyél plusz HDD-t, NAS-ba mehet a szinkronizálás.

Legalább 3 helyen legyen meg minden fontos adatod, és az egyik az ne az otthonod legyen, hanem rokonnál vagy felhőszolgáltató (már ha megbízol bennük, de pl nekem családi fotóimból nincs mit ellopni, szóval fent vannak)

2022. nov. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
RW esetén pl. telepítő-médiák írása jött jól. Tudom hogy pendrive-ról mennek már ezek is manapság és ezért a telepítés is gyorsabb, de egyébként jártam már úgy jópárszor volt munkahelyen, hogy pendrive-ra mentett tömörített fájlt nem lehetett kicsomagolni mert "véletlenszerűen sérült meg" és nem tudom az ilyen telepítőknél is előfordulhat -e ez, bár biztos van valamiféle ellenőrzés bennük ezen esetekre.
2022. nov. 13. 09:41
 16/25 anonim ***** válasza:
49%

2002 óta használok újraírható optikai médiákat. Igen, néha még most is. Nem, hogy 2-3 újraírás után nem mentek tönkre, de sokukat több tízszer, de talán még több, mint százszor is újraírhattam. Egyetemistaként újraírható CD-n hurcolásztam/hurcolásztuk az anyagokat. (A pendrive ekkor még egész drága volt.) Aztán jött az újraírható DVD, végül a DVD-RAM, és az újraírható Blu-Ray. Egyetlenegy újraírható CD volt, ami megadta magát az évek során. Bár igaz, hogy én nagy figyelmet szentelek mindig a szakszerű tárolásra, és igyekszek mindig minőségi médiát venni.


#8 "Hát igen, pendrive-val nincs ilyen probléma."

Á, tényleg nincs. :D

2022. nov. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
63%

Sajnos a pendrivenak van egy nagy hibája: ugyanabba a (usb) lukba dugható mint a billentyűzet. Emiatt lehet készíteni pendrivenak kinéző trükkös eszközt ami beprogramozott billentyűleütésekelt küld a gépbe és meghekkeli azt. UAC sem véd ellene. Nincs hibajavításra lehetőség. Bármit megtehet amit egy (vak) ember.


Sok helyen emiatt pendrive használata sem engedélyezett. De ekkor is biztonságosan lehet DVD+R lemezt használni (udf).

2022. nov. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

"Sajnos a pendrivenak van egy nagy hibája: ugyanabba a (usb) lukba dugható mint a billentyűzet. Emiatt lehet készíteni pendrivenak kinéző trükkös eszközt

ami beprogramozott billentyűleütésekelt küld a gépbe és meghekkeli azt. UAC sem véd ellene. Nincs hibajavításra lehetőség. Bármit megtehet amit egy (vak) ember."


Tudok operációs rendszert, amely védekezik ez ellen (is), már amennyire tud. :)

2022. nov. 14. 15:38
 19/25 anonim ***** válasza:
Hogy?
2022. nov. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Egymástól elszeparáltan, virtuálisan futtatja az egyes komponenseket.
2022. nov. 14. 17:07
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!