Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » CD-RW, DVD-RW többször írva...

CD-RW, DVD-RW többször írva mennyire megbízható? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Verbatim CD-RW és DVD-RW lemezeket vettem még régebben, hivatalos, megbízható helyről, tokban voltak, egyenként csomagolva, fóliázva.

Tapasztalat: másodszor-harmadszor adatot írva rájuk már "nem olvasható vissza az adat" (legalábbis CD-RW esetén tapasztaltam most ezt).

Ez mennyire általános?



2022. nov. 12. 17:02
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
58%

Nem jellemző szerintem ilyen hiba.


A normális író programokban kijelölhető, hogy írás után ellenőrizze is vissza, hogy sikerült-e hibátlanul az írás. És írás közben is megfelelően kalibrálja a lézert.

De nem is ez a lényeg, hanem, hogy az író mennyire régi és mennyire van elhasználódva.


Tehát: milyen író az pontosan?

2022. nov. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

LG GH24NSD5 az író.

Nem sokat írtam vele eddig. Olvasóként funkcionált. 2020 óta van meg.

2022. nov. 12. 17:34
 3/25 A kérdező kommentje:
Firmware-et meg nem találok hozzá - ha egyáltalán manapság van ilyen támogatás.
2022. nov. 12. 17:34
 4/25 anonim ***** válasza:
58%

Nem kéne problémának lenni akkor az íróval és a lemezzel sem.


Az nem lehet, hogy valójában nem is az írást indítottad el, hanem csak egy teljes lemeztörlést?

Ha most még egyszer megpróbálsz írni a lemezre, akkor mi lesz az eredménye?

2022. nov. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Sokszor próbáltam, a törlés után írtam rá, majd a lemez-ellenőrzést kapcsoltam be, olvasta valameddig aztán közölte: "az ellenőrzés sikertelen". Windows-ban a fájlt láttam a lemezen (nagy fájllal teszteltem), de persze végigolvasni nem lehetett a lemezre írt fájlt.

A Cd Burner XP programot használtam írásra, nekem sok-sok éve jól működött, legalább 2007 óta használtam úgy rémlik. Lehet már "x éve" nem adtak hozzá ki frissítést de úgy gondolom ez a technológia már annyira nem változik. A hatalmasra növelt "Nero" és hasonlókban nem bízok.

2022. nov. 12. 17:50
 6/25 P.O.C. ***** válasza:
39%

Bocs de mire lehet még használni CD, DVD lemezt egyáltalán?

Mert én max régi operációs rendszerek telepítésére szoktam retro PC -kre, meg van néhány erdeti lemezes PC játékom, de annyi. Minden másban már rég meghaladta a korát. Sokkal jobb ár/érték arányú megoldások vannak, ami kényelmesebb, gyorsabb és olcsóbb is. Pl. leszedek egy mkv -t pen drivera bedugom a TV USB portjába és már nézem is. De már ezt sem kell mostanában, mert remek filléres kínai TV BOX -ok vannak, amik hálózatba is lehet kötni és röhögve viszik a 4K filmeket is. Még a legtöbb 720p -s film sem fér el már egy 1 rétegű DVD -n. Mi késztet rá, hogy még mindig használod? Vagy képcsöves TV -d van sima DVD lejátszóval? Nem bántásból írom, tényleg kíváncsi vagyok.

2022. nov. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
58%

Azt mondjuk el tudom képzelni, hogy nem ügyeltek rá, hogy az író rendesen megírja a CD/CD-RW lemezt is.

Mert nagyon kevesen mentenek adatot CD-re mostanság.


És mi a helyzet a DVD-RW lemezekkel?

Vagy valami egyéb, régebbi CD-RW lemezt meg tud írni jól?

2022. nov. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
34%

Hát kövezzetek meg, én életembe kétszer használtam DVD-RW-t (25 éves vagyok:)), de mind a kétszer azt tapasztaltam, amit a kérdező. 2-3-4-5. újraírásra kiírt mindenféle hibát, így nem érhető el, úgy nem olvasható.

Hát igen, pendrive-val nincs ilyen probléma.

2022. nov. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

A "-R" lemezeket simán megírja, jól olvashatóan (elvileg).


"Bocs de mire lehet még használni CD, DVD lemezt egyáltalán?"

Jó ha van akkora adatmennyiségem, amelyről azt szeretném, ha optikai meghajtón is meglenne. Ha az adat eltűnik a HDD-ről, akkor DVD-n még mindig olvasható lehet.

Egyébként valóigaz hogy manapság már méretben is túlhaladottá vált.

2022. nov. 12. 18:32
 10/25 A kérdező kommentje:

DVD-RW lemezt másodszor még nem próbáltam újraírni.

Van egy Plextor íróm még 2009-ből, nem tu dom érdemes -e megpróbálkozni vele vagy hagyjam az egészet. :)

2022. nov. 12. 18:33
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!