Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi az összefüggés a HDMI, a...

Teckferi kérdése:

Mi az összefüggés a HDMI, a Dispalyport, a FreeSync és a G-Sync között?

Figyelt kérdés

Monitor vásárlás előtt állok, és olvastam az említett dolgokról egy keveset. Pár helyen olyan infókat írnak, hogy pl a Dispalyport csak 1.4b verziótól támogatja a FreeSyncet a HDMI-t meg csak 2.0-tól.

Akkor mégis hogyan van az, hogy egyes monitorok a gyártó honlapján pl 1.2 Dispalyporttal vannak ellátva, 1.4 HDMI-vel, de azt írja FreeSync is van. G-Syncel is volt hasonló, de arról kevesebbet olvastam és kerestem is.



#monitor #HDMI #G-Sync #Dispalyport
2022. nov. 18. 13:53
 1/3 anonim ***** válasza:
73%

Talán ezen az oldalon van elmagyarázva a legérthetőbben:

[link]

2022. nov. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

G-sync csak nvidia kártyákkal megy. Általában nem éri meg ilyen monitort venni, mert drágábbak a licenc miatt, ís előnye az üngyenes freesynccel szemben minimális. Legtöbbünknek lényegtelen dolgok. Nézz utána, ha érdekelnek a részletek.


A freesync amd kártyákkal megy hdmi és dp is.

Nvidiákkal csak DP, és csak GTX 1000 széria felett.

Elvileg van lista is róla, hogy melyik monitorokkal megy biztosan a VRR, de új monitorokkal valszeg mindegyikkel megy, akkor is, ha nincs a hivatalos nvidia támogatási listán.


Nekem jelenleg egy LG monitor van DP-n, GTX 1050ti-jal. Megy a freesync.

2022. nov. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
75%
Olyan csatlakozóval vedd a monitort amilyen csatlakozó van a gépeden.
2022. nov. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!