Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mégis mi ez a sok Bottleneckel...

Mégis mi ez a sok Bottleneckel kapcsolatos kérdés mostanában és, hogyha olyan vgat akar venni az ember ami már egy picit is levan bottleneckelve akkor miért nem éri megvenni ezt a kártyát?

Figyelt kérdés

Látom egyre gyakoribb lett ezen az oldalon a bottleneckel kapcsolatos kérdés. És a sok hülye válaszoló akik már egy picike bottleneck miatt is képesek azt mondani, hogy aaa azt a kártyát ne vedd meg. Még akkor is amikor 5 ezer forint a különbség egy gyengébb modellel szemben. Tehát az ilyen emberek gondolkodása No Comment szépen szólva. Sokkal szebb lenne s világ ha nem lennének ilyen emberek. Írok egy példát amire emlékszem.

Volt a gyereknek egy I7 2700K processzora. Az mellé kereset 50-55k körül egy videokártyát. És feljött lehetőségnek egy RX Vega 64 meg egy GTX 1070. És mindenki azt írta, hogy ne vegye meg mert nem fogja tudni kihasználni. Vegyen GTX 1060-at. Ami csak egy 10-sel volt olcsóbb na itt aztán fogtam a fejem és meg is írtam a frankó választ. Főleg, hogy az I7 2700K de még a 2600K is. Nem csinálnának OC nélkül sem nagyon bottlenecket egy GTX 1070-nek. Max egy nagyon kicsit. RX Vega 64 már keményebb dió. De az is megéri bőven +5 ezerrel drágábban egy 1070-hez képest is. Vagy lehet az is, hogy az itt válaszoló egyének többsége direkt is akar kibaszni az emberekkel mert nekem nagyon az jön le nem csak ez alapján?!

Én azt mondom, hogy még akár nagy bottleneck esetén is megéri a használtpiacon egy vga akkor ha csak + 20-30 ezer forint és még belefér a keretbe. De még újonnan is rendbe lehet ennél nagyobb ár különbség is. Na jó azért azt én sem mondom, hogy egy Pentium G6405 mellé menjen egy RTX 3090. Mivel még mindig többet kihoz mondjuk egy I5 8600K Full HD-n is egy RTX 3080-bol. Mint egy 3070 Ti-böl. Ha meg nem akkor beállitásokat kimaxolni. Felbontást felvenni. Esetleg ha kell a több fps akkor a beállítást ultráról, mediumra venni mondjuk 4K-ban. És már nem lesz olyan nagy bottleneck. Akinek meg Full HD monitora van. Csinál az nvidia vagy amd control panellbe nagyobb felbontásokat. Ami amúgy is hasznos mert én látom a különbséget. Natív 1440p és mesterséges 4K között. A 8K még jobb nemtudom, hogy egy eredeti 4 vagy 8k monitor mennyivel lenne jobb.

Nekem például most egy I5 8600K processzorom van 4.2GHzre húzva.

Elvileg ez egy olyan proci ami mellé RTX 3060 Ti lenne a max. 3070-et már vissza fogna egy kicsit. Mégis RTX 3070 Ti árában veszek egy kártyát ami még erősebb. Ez pedig az RX 6800 XT. Ezt a kártyát már meg szerintem nincsen proci ami maximumba kihajtaná. De lehetséges, hogy 1440p-be is bottleneck lesz. És talán nagyjából 20-al több az fps 1080p felbontáson. Tehát a 240Hz monitort nem nagyon fogom tudni kihasználni de annyi baj legyen. Processzort vagy processzort + foglalatot ráér később is cserélni először a vga a fontos. Az még ráér.

Vennék most egy RTX 3060 Ti-t. A maradék 90-100 ezer forintból. Pedig használtan sem kapnék új generációs lapot + erősebb procit. Ha meg vennék egy 9900K-t. Akkor sem jönne ki egy RTX 3070. De ha mégis, akkor is sokkal visszább lennék, mivel a vga lesz a leglényegesebb pont mindig is.

Most lehetne az, hogy akkor vegyek használtat. De akkor a kérdés az lenne, hogy akkor ennyi erővel így is vehetnék használt kártyát. RTX 3090 , 3080 Ti vagy nem tudom melyik megy most 300K körül. Az RT teljesítménye miatt jó lenne. Meg a 3090 a vram mennyisége miatt. De nem veszek bányászatra használt kártyát.


A másik problémám pedig ugyanez a tápegységgel kapcsolatos dolog, hogyha túlméretezi az ember a tápot akkor az már nem éri meg akár +1-2 ezer forintért sem. Vagy amikor egy 25 ezer forintos 500W táp jobb mint egy 15 ezer forintos 700W táp. Lehet, hogy utóbbinak jobb a hatásfoka. De ha valaki venni szeretne a jövőben egy nagy fogyasztású kártyát akkor utóbbi jobban megéri. Ugyan ez a helyzet ha feljebb megyünk egy 850W Platinum és 1000W 80+ között is. Mivel előbbi mellé egy RTX 3090 Ti vagy 4090 nem fog beférni.

És ne, hogy azt higgyétek, hogy ilyen noname hulladék M-Tech, Tracens meg Keep Out tápokra gondolok. Hanem a Chieftec és FSP-nek vannak olcsóbb nagy Watt számú tápjai. Pl FSP Hyper, Chieftec Proton, Polaris, Chieftec Eco.



2022. nov. 24. 17:34
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Mi a kérdés? Nekünk nem kell érvelő fogalmazást írnod, amíg nem kérnek meg rá.
2022. nov. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Lényegében az a kérdés, hogy miért nem ajánlotok megvételre egy olyan vgat ami kicsit túl van méretezve a processzorhoz képest, tehát nem hajtja ki teljesen? Azért, hogyha később processzort cseréljen az illető akkor ne legyen bennt egy erősebb vga?


A tápegységnél pedig ha keveset fogyaszt a gép miért ne lehetne bele rakni mondjuk egy Chieftec Eco 700W-t azért, hogyha később venne az ember egy nagy fogyasztású szörnyet akkor tápot kelljen cserélnie?

2022. nov. 24. 19:30
 3/7 A kérdező kommentje:
De ha bővebb részt elolvasod akkor jobban fogod érteni!
2022. nov. 24. 19:30
 4/7 anonim ***** válasza:

Durva, hogy mennyire egy hulladék tápot akarsz belerakni egy felsőbb kategóriás gépbe... Jézusom mi az a Chieftec Eco 700W. Már csak a 18000 forint is árulkodik róla, hogy felejtős. Látom te is a tápon akarnál spórolni...

És igen vannak olyanok akik nem szokták fejleszteni a gépüket, hanem használják amíg tetszik, majd teljesen új alapokra építik fel a gépüket és ilyenkor, persze amúgy is jobb, ha nem egy hulladék 700W-os tápot választanak az 500-as minőségi helyett. Másrészt valószínű, hogy ha a jövőben egy szörnyeteg VGA-t fogsz venni, akkor csak telik már egy normális tápegységre, legalább is merem remélni, hogy a többség nem 10-20 ezer forintos tápokat dobál a félmilliós/milliós konfigok alá.

Illetve én jobban szeretem, ha a processzorban van még egy kevés kiaknázatlan teljesítmény mintsem a VGA-ban... Mert szeretek mást is csinálni gameléssel párhuzamosan a gépen, hiszen két monitorral megtehetem. És itt nem arról beszélek, hogy például mindenképpen muszáj egy i7 12700k egy 3060 ti mellé, hanem mondjuk egy Ryzen 5 5600X.

2022. nov. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4 Azt remélem, hogy tudod, hogy azok a processzorok amikben legfeljebb 6-8 szállnál több feldolgozó egység van sehogyan sem fognak 100%-on menni. Még akkor sem ha leveszel mindent a lehető legkisebbre a felbontást is. Addig ameddig az adott játék meg nem igényli mondjuk a 12 szállat. Akkor most egy Ryzen 5 esetét mondom. Vagy ameddig az egy magos teljesítmény is több mint ami a játéknak kell. Ès ez a fogyasztáson is látszik. Nem hiába van az, hogy munka folyamatok esetén sokkal többet fogyasztanak a HT processzorok.

Az ilyen 4 esetleg 6 magos HT nélküli processzorok meg gyenge videokártya mellett is képesek 100%-on pörögni akár még 4K felbontáson is. Egy példa nekem a régi I3 8100 processzorom mellet egy Radeon R7 370 4gb volt bent AC Unity felbontását felvettem 3840x2160-ra csak úgy próba gyanánt természetesen nem bírta a kártya. A processzor itt ilyen 70-80%-on ált de volt amikor 1-2 másodpercig 99% volt írva. 3440x1440-en meg szinte mindig 99% volt. Ez a 8600K a legtöbb játéknál sosem éri el a 100%-ot. És kevesebbet is fogyaszt jóval mint ha pl Blendert használok mellette. Viszont 1-2 cím volt ahol 100%-ot verdeste néha pl az egyik ilyen a Warzone volt. És 1060 van nekem.


RTX 3060 Ti mellé mondhatni szinte felesleges is Ryzen 5 5600-at venni. Mivel az egy RTX 3080-at is kihajt minden esetben 1440p felbontáson. Full HD-ba meg egy 3070 Ti-t. Mondjuk a sima 5600 most elég olcsó X modell alig erősebb nála és jóval drágább.

De egy 3060 Ti - 3070 mellé bőven elég egy Ryzen 5 3600/ 5500 vagy I5 10400. De még egy Ryzen 3 4100 , Ryzen 5 4500 is kitudja hajtani legtöbb esetben a 3060 Ti-t még talán a 3070-et is. De ez megint egy olyan dolog, hogy én egy HT nélküli 4 magos I3 mellé is megvenném. Persze ott már jó lenne minnél előbb processzort fejleszteni mert kicsit tényleg nagy bottleneck lenne.

2022. nov. 28. 13:59
 6/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

25 ert ketsegesnek tartom hogy olyan tul jo 500 as lenne

De 15 ert biztos hogy ocska 700 as van


nyugodtan letesztelheted ha lesz csucskonfigod a ket tapvaraciot


melyik mennyire melegszik es menyire stabil

vagyis pontosan a gyakorlatban fps ben is meg fog latszani

pedig az 500 as erosen tul lesz hajtva, mig a 700 az elvileg meg tartalakkal is rendelkezik


teszteken emlekeim szerint a legbrutalabb 3090Ti cwgyis egy abszolut csucskari abszolut streszelve eszik 450W korul


akkor a gyengebb karik?


szoval csak a masik tapos dolgod nem ertem 850 es 1000 osszehasonlitasat


biztos rengeteg viszonylag jominosegu (es draga) 850 es tap elhasalt csucskari+csucsproci parosokkal stressz alatt,

de ez a gyartokat minositi nem pedig a Watt cimket


regen a tapok boven tobbet birtak mint a rajuk irtak mar a kozepkategoriasok is

manapsag meg muszaj bennuk hagyni mozgastert


persze ez azert van mert ezek a szornykarik pillataokra joval magasabbra is felugranak es ezeket a tapok nem szeretik

csakhogy velhetoen ha azonos vagy olcsobb 1000 esben gondolkodsz az biztos hogy megkevesbe fogja turni ezeket


nvidia pont 450 tdp t ad meg 3090Ti hez es 850 es tapot ajanl

szerinted a gyarto rosszul tudja? De a kivitelezo hutesgyartok is ezeket adjak meg altalaban


azzal egyetertek hogy bottlenecket ertelmetlen figyelni ha jo az erertekarany es elobb utobb ugyis valamit fejleszteni kell


igazsagszerint nem veletlen tesztelik jatekokat fps lockal

mivel semmi ertelme feleslegesen porgetni a gepet csakhogy minel tobb legyen fps


mondhatni nincs kihasznalva akkor sem kari de mi van akkor?

munkaban ugyis csucsra lehet mindent jaratni es oda kell

2022. nov. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja és azért gondoltam a Chieftec Eco 700W-re, hogy jó lehet. Mert csak a Chieftec adta ki, általában megbízható tápokat gyártanak.
2022. nov. 28. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!