Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Okozhat-e gondot két ugyanolya...

Okozhat-e gondot két ugyanolyan, de nem KIT-ben vásárolt RAM beszerelése?

Figyelt kérdés
Logikailag nem látok benne problémát, de a szaktudásom enyhén szólva is elavultá vált, és biztosra szeretnék menni az új gép megéptésénél. :)

2022. dec. 6. 00:47
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Nem
2022. dec. 6. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Azért (volt) szokás KIT-ben vásárolni, mert ugye egy eresztésben jön le a futószalagról, és jó eséllyel közel azonos lesz a szilícium minősége benne.

Ettől függetlenül meg nyugodtan használhatod eltérő gyártási dátummal.

5 éve használok 4x8 32GB RAM-ot, a 4 év alatt a 8GB-ról bővítettem 2 lépésben, előszőr 16-ra, aztán 32-re.

Azonos modulok de eltérő gyártási dátummal. Hibátlanul működik.

2022. dec. 6. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%

Okozhat gondot.

Lehet igen, lehet nem de semmi sem garantálja, hogy működni fog.

Kit ben vásároltakat letesztelték gyárban, hogy működnek együtt és garancia keretében vissza kell venniük ha gond van.

2022. dec. 6. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25%

Elvileg igen főleg ha egy procinak nem olyan jó a memóriakontrollere. Az a gond hogy olykor van hogy ugyanazt a nevű, sebességű és késleltetésű modellt volt hogy mind3 flash gyártó (Micron, Samsung, SK Hynix) is gyártotta de szerintem ez jóval a ritkábbik eset.


Én is egymás után vettem 2 db 2x8 as 3600mhz CL16 Corsair Vengeancet de nem volt gond szerencsére

2022. dec. 6. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
nem
2022. dec. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ryzen 1000 és 2000-nél lehet problémás egyik-másik modul. Allergiás a kicsike, még kezdetleges volt a memóriavezérlő rész. Ha nem ilyened van, akkor csak annyira kell figyelned, hogy a lassabb modulhoz fog igazodni a gyorsabb (mhz értékben (magasabb a jobb), és CL késleltetés időzítésekben (alacsonyabb érték a jobb))
2022. dec. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem még nem volt gondom ilyenből. Előző gépembe először 2x4GB RAM volt (kit) majd később beszereztem még 2x4GB-ot ugyanabból a fajta kit-ből, semmi gond nem volt vele. Most is hasonló a terv csak 2x8GB-ról fog történni a bővítés. De egyébként nem kit-ben lévő memóriák is gond nélkül futottak, volt pár olyan "összetákolt" gépem, ahol csak azt néztem, hogy a foglalatba passzoljanak a modulok. Nem volt vele gond. Ha elétőr az órajel és/vagy a késleltetés akkor mindig a lerosszabb értékű modul értékeire fogja a gép "vivsszabutítani" a többi modult is.

De szerintem függ ez a procitól, alaplaptól is, lehet nem mindegyik alaplap olyan "igénytelen", hogy bármivel működjön normálisan.

2022. dec. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
38%

4 vagyok, nem tudom miért kellett így lepontozni azért mert nektek még nem volt ilyen sose. Ettől még előfordulhat.


Mellesleg ilyenkor is max annyi van általában hogy lejjebb kell venni az órajelet XMP/AXMP-ről nem az hogy egyáltalán nem működnek vagy hasonló.

2022. dec. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Átlag mentalitás, hogy ha nekik egyszer működött akkor mindig mindenkinek működni fog.
2022. dec. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8-as: olvastam anno kommenteknél pont annál a memóriánál amit én is vettem, hogy XMP-nél volt gond, és a 3600MHz-es RAM csak 2400-at tud. Szóval valóban van ilyen, de! ÉS ez egy nagy de! Mindenki írta, hogy BIOS frissítés után megoldódott a problémáa. Szóval valójában régebbi, nem feltétlenül kompatibilis alapaplapba szerelték ezeket a memóriákat, akkor ne csodálkozzanak, hogy minden funkció nem működik rajta.
2022. dec. 7. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!