Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A Windows 10-es számítógépem...

A Windows 10-es számítógépem véletlenszerűen kérdés nélkül újraindul. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nem egy konkrét problémára akarok pillanatnyi megoldást (, mert minden alkalommal más problémára hivatkozik), hanem tartós megoldást akarok, hogy SOHA ne tudjon újraindulni az ÉN engedélyem nélkül. Ami megoldást eddig találtam, hogy az eszközkezelőben ami duplikálva jelenik meg azt távolítsam el és az ,,idegen" vírusírtókat, illetve a nonegzisztens hangeszközöket tiltsam le. A Kaspersky-t már letiltottam a ,,Realtek*" hangeszközökkel együtt, de billentyűzetből 5-öt lát, processzorból meg 12-t. A billentyűzeteket még el tudom távolítani minden bekapcsolás után egyenként (, mert újraindulás után reset-elődik🙃), de a processzorokkal nem tudok mit kezdeni, mert processzort csak úgy tudok eltávolítani, ha újraindítom a gépet, újraindítás után pedig reset-elődik a 12 processzor, ergo soha nem fogom tudni eltávolítani a 11db nem létező processzort.

A számítógépem paraméterei:

Processzor: AMD Ryzen 5 2600x

Videókártya: AMD Radeon RX570

RAM: 16GB

Háttértár: 1TB HDD + 240GB SSD

Rendszer: Windows 10 Pro 64 bites

Már több, mint 3 éve használom, kb. 1,5 évig nem jelentkezett ez a probléma.



2022. dec. 11. 15:04
 1/6 ludicrousSpeed ***** válasza:
100%

"ergo soha nem fogom tudni eltávolítani a 11db nem létező processzort"


Mert nem is kell, a win pedig jól jelzi ki a 12 logikai processzort...

2022. dec. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

Azért van 12 processzor, mert az R5 2600x-ben 6 mag, 12 szál dolgozik. A rendszer 12 procinak látja. Ez így jó!


A billentyűzetnél hogyan lát 5-öt? Nem 5 USB portot lát inkább?

2022. dec. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
El kéne felejteni ezeket a fasz tölts le , törölj le ezt meg azt mert gyorsabb, szebb, akármibb lesz a rendszered kamu oldalakat. Valószínűleg azért van ott egy eszköz,folyamat mert szükséges. Ha letiltod ne lepodj meg, hogy újraindul a géped...
2022. dec. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Imádom amikor az emberek nem látják az ok okozati összefüggést. Soha a büdös életben nem turkáltam volna az eszközkezelőben, ha azt nem előzi meg egy megoldandó probléma, ami a későbbi megoldási kísérleteim hatására sem rosszabbodott, csak szimplán stagnál. Egyébként nem vagyok idióta, a portokat 13 sorral lejjebb írja az eszközkezelő. Vagy egy évig toleráltam a problémát, de mostmár kezd kurvára elegem lenni, ha már káromkodunk, kedves 3. válaszoló, úgyhogy építő jellegű megoldásokat várok. Nem az érdekel, hogyan nem oldódik meg a probléma.
2022. dec. 11. 15:43
 5/6 anonim ***** válasza:
Talán hardverhiba, mondjuk táp, vagy memória.
2022. dec. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 CspCsj ***** válasza:

Az újraindulások miatt egy portalanítást, és a kábelcsatlakozások ellenőrzését is ajánlok.

Pár napos "hasonló" probléma: https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__..


Ezenkívül az Eszközkezelőben szereplő sok processzor és billentyűzet az nem feltétlenül hiba.

Egy ismerős újratelepítésre hozott gépében is 8 processzort és 4 billentyűzetet látok: [link]

Itt a processzor egy 4 magos, és magonként 2, vagyis összesen 8 szálon dolgozni képes modell - a rendszer 8 processzornak látja.

A 4 db HID billentyűzet pedig az N-key rollover képesség miatt szokott előfordulni. (sok egyszerre lenyomott billentyűt is érzékelje)

2022. dec. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!