Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért vannak ilyen érdekes...

Miért vannak ilyen érdekes aljzatok a szünetmentes tápegységeken?

Figyelt kérdés

A mostani kábel, ami benne van a tápegységemben teljesen más, nem is tudnám beledugni például ebben a szünetmentesbe:


[link]


Járnak egyébként kábelek ezekhez az UPS-ekehz, hogy össze tudd kötni vele a berendezéseidet?



2022. dec. 20. 06:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért, hogy ne dugj bele minden hülyeséget, csak a PC-t. Nyilván lehetne rajta normál F schuko konnektor is, de akkor a hülye emberek minden szart beledugnának, ami nem való bele.

A PC tápokon pedig IEC szabványos csatlakozó van hagyományosan, így a szünetmentessel összeköttetéshez egy IEC hosszabbító kábel fog kelleni (ha jól értelmezem... C13->C14)

Nincs tapasztalatom vele, hogy mit adnak hozzá.


De tényleg ilyen irodai környezetet képzelj el. Hűtőt, mikrót, klímát, mindent bedugnának az idióták, ha hagyományos dugalj lenne rajta 😃

2022. dec. 20. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Szünetmenteseknél ez a megoldás a megszokott. Valóban azért ilyen a kialakításuk, hogy ne lehessen akármit beledugni. Vannak egyébként olyan típusok is, amelyeken van hagyományos konnektor.

Kábelek tekintetében pedig én nem spórolnék, inkább legyen tartalék is. Vagy legalább kérdezz rá a kereskedőnél, ahonnan vennéd.

2022. dec. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
45%
Én nem látok a linkelt képen semmi különleges csatlakozót.
2022. dec. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

"Vannak egyébként olyan típusok is, amelyeken van hagyományos konnektor."

Valahogy így. Ez a tény szúrja tökön a logikusnak tűnő érvelést a nem-schuko aljzatos megoldással kapcsolatban, hogy ne dugjanak bele kávéfőzőt.

2022. dec. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Én sem értem miért kéne lehetetlenné tenni mondjuk monitor vagy asztali lámpa catlakoztatását...

Kevés ember van aki ezek nélkül az éjféli áramszünetben vakon tudna dolgozni.

2022. dec. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

4: nem vagyok szakértő, de úgy gondolom, hogy azokat a típusokat eleve úgy tervezik, hogy megbirkózzanak a feladattal...


5: a szünetmentes nem arra való, hogy arról dolgozz! Arra találták ki, hogy áramszünet esetén le tudd menteni a munkád és normálisan le tudd állítani a gépet. Ennek megfelelően gépet, monitort és esetleg hálózati eszközöket szoktak rá csatlakoztatni, utóbbit is inkább csak vállalati környezetben. A monitort speciel pont lehet szünetmentesre kötni ugyanolyan kábellel, amivel a gépet is vagy átalakítóval.

2022. dec. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

6/

Régi csöves monitoroknál láttam ugyanolyan csatlakozót monitoron mint PC-n. LCD hez sima dugasztáp jár általában, hasonlóak mint swich vagy wifi ap hez.

Megnézném hogy mented a munkád monitor nélkül (hálózatra router nélkül). 🤔

2022. dec. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Lélegeztetőgépen a beteget megkérem hogy tartsa vissza a lélegzetét mert ebbe a szünetmentesbe az nem dugható be.. :)
2022. dec. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

7: rengeteg ilyen monitor létezik most is, ahol ez szempont, ott nyilván olyat vesznek. Ahová eleve terveznek szünetmentest, oda nem vesznek olyan monitort, ami nem csatlakoztatható rá. Hogy mik vannak? :)



8: ugye nem gondolod, hogy ilyen helyen asztali szünetmenteseket használnak? Kórházakban, nagyobb közintézményekben de még sokszor nagyobb boltokban is központi szünetmentes megoldások vannak kialakítva, úgyhogy ez nem jó példa :)

2022. dec. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszi szépen mindenkinek a válaszokat!


[link]


Ilyen kábelt fogok akkor rendelni, egyet a PC-nek, egyet a monitornak.


Köszönöm még egyszer, igazán hasznos válaszokat kaptam!

2022. dec. 20. 12:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!