Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért vannak ilyen érdekes...

Miért vannak ilyen érdekes aljzatok a szünetmentes tápegységeken?

Figyelt kérdés

A mostani kábel, ami benne van a tápegységemben teljesen más, nem is tudnám beledugni például ebben a szünetmentesbe:


[link]


Járnak egyébként kábelek ezekhez az UPS-ekehz, hogy össze tudd kötni vele a berendezéseidet?



2022. dec. 20. 06:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

10/

Én levágnám a PC-s végét és tennék egy ilyet a helyére [link] és minden maradhat a régi kábelén... 😉

2022. dec. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
#6 igen, tökéletesen igazad van, ha úgy gondolod, akkor nem vagy szakértő...
2022. dec. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

#12: lehet, hogy nem vagyok az, de azért megfordult már a kezem közt egy-kettő.

Normális válaszokat, "ellenérveket" nem kaptam, beszólást legalább már igen.


Természetesen meg lehet oldani a kérdést házilag is, de olyannak, aki nem ismeri a csatlakozókat inkább más megoldást javasolnék.

2022. dec. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Az beszólás, hogy van olyan, amelyiken schuko van? Elveszítetted a rögzítőpontjaidat a valósághoz...
2022. dec. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Tényleg úgy gondolod, hogy olyasvalakivel szemben, aki segítő szándékkal, jó tanácsot adva (amit a kérdező meg is fogad, és tökéletesen meg is oldja a problémáját) normális hangnemben kommunikál, ez a megfelelő stílus? Nem nálam vannak bajok...
2022. dec. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

#15, nem értem, polgártárs, mi a bánatod... Szó esett arról, hogy nem tesznek schukot, mert akkor bárki beledughatja a villanyborotváját. Erre más meg írja, hogy de van schukos is. Mire te azt válaszoltad, azokat eleve úgy tervezik, hogy megbirkózzanak a feladattal, ehhez hozzátéve, hogy nem vagy szakértő, de úgy gondolod.

Nos, megerősítettelek a kijelentésedben, erre meg beszólásnak nyilvánítod?

2022. dec. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Tudod, ha magamra teszek negatív jelzőt, az OK. Ha Te teszed ugyanezt rám ismeretlenül, egyébként olyan kommentre reagálva, ellenérveket fel nem hozva, ami egyébként helytálló, az gáz. Ennyi. A tökéletesen felesleges negatív megjegyzések nem hiányoztak és a kérdést megválaszolását sem vitték előbbre.


Egyébként csak a pontosság kedvéért: magam is jeleztem, hogy vannak hagyományos konnektorral szerelt típusok, ezzel alternatívát kínálva. Azt, hogy vélhetően szándékosan nem tettek erre a típusra, hogy nehogy -mást idézve- "Hűtőt, mikrót, klímát, mindent" beledugjanak, azt továbbra is fenntartom. Ezeknek a kis teljesítményű UPS-eknek az elsődleges célja, hogy a kritikus gépeket minél tovább ellássák energiával, a nélkülözhető egyéb eszközök ezek elől vennék el azt.


Sehol nem állítottam, hogy az említett megoldás nem lenne jó, sőt, magam is használtam már nem egyszer. Azonban olyasvalakinek, akinek az előképzettségét, jártasságát nem ismerem, nem javaslom. Igyekszem "bolondbiztos" megoldásokat ajánlani.


A részemről a kérdést lezártnak tekintem.

2022. dec. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Tökmindegy, hogy mennyi doktori címem van (egy sincs, de miért is számítana az?), itt a lényeg az volt, hogy volt egy megállapítás, meg egy ennek ellentmondó, amire én meg felhívtam a figyelmet, mivel ezek számomra humorforrások. Neked meg ez nem tetszett. Legközelebb csak olyant írjál, amin nem lehet nevetni. Ezzel a tanulsággal tényleg le is zárhatod.

Én egy kis szünetmentest használtam, hosszú éveken át, a BNT-600-at, abból is két változat volt, az egyik egy schukoval kimenetként, és a szövegben többször előkerül az a feltételezés, hogy az ellátandó szerkezet számítógép.

2022. dec. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Egyeske: Az a gyártó az idióta, aki olyan tré tápegységet gányol össze, ami csak egy számítógépet tud árammal ellátni áramszünet esetén. Egy normális tápnak -- legyen az invertere akár szinuszos, akár négyszögjeles, akár trapéz jeles -- a névleges teljesítményéig bármilyen induktív vagy ohmos terhelést el kell bírnia. Nekem például egy egyszerű kis 360 W-os Eaton tápom van, normál süllyesztett 230 V-os aljzattal, és általában diszkózáshoz használom. Az asztali lámpa néha hunyorog, ha sok kapcsolóüzemű tápos vacak van még rákötve, de csak azóta, mióta gyengélkedik kissé az akkuja.
2023. jan. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!