Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi történt a processzorom...

Mi történt a processzorom hőmérsékletével?

Figyelt kérdés

Régebben volt nekem egy olyan problémám, hogy az asztali gépem processzorának a hőmérséklete szinte állandóan a gyártó által kijelölt maximum érték felett létezett.

70 fok a hivatalos maximum, a proci meg általában úgy 70 és 90 közötti hőfokokat produkált.

(Speccy nevévre hallgató szoftverrel szoktam nézegetni néha)


Nem vagyok rá túl büszke, de igazából nem is nagyon foglalkoztam ezzel a problémával... a számítógép működött, használható volt. Gondoltam majd egyszer talán utánanézek a dolgoknak.

De most, így karácsony előtt éppen eljött az ideje, hogy vegyek a gépbe egy SSD-t és át is tegyem rá a Windowst, hogy legyen jó gyors. Szépen újra is telepítettem az összes programot, megnyitom a Speccy-t, erre az azt írja, hogy a processzor hőmérséklete 23°.

Azóta azt figyelem meg, hogy leginkább 21 és 35 között mozog megterheléstől függően.


Tehát arra lennék kíváncsi, hogy mi lehet ennek az egésznek az oka? Hogy akkor most tényleg folyamatos 80-90-es hőmérséklete volt az elmúlt pár év alatt, vagy a szenzor éppen most bolondult meg és azért mutat ilyen radikális különbségeket régi önmagához képest?


A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm :)



2022. dec. 22. 22:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem még véletlenül se írd le, hogy milyen alaplap és processzor, nehogy kapásból rá tudjuk össze tudjuk venni az elmúlt évek ismert hibás méréseivel és adatkiolvasásaival amit utólag javítani tudtak...


Igen, ha a friss és új Windowst telepítettél és most jó akkor esélyes, hogy eddig rossz adatok kerültek megjelenítésre ( bár a 21 fokos procihoz nagyon hidegnek kell lennie a lakásban ).

2022. dec. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

szóval azt akarod mondani hogy 80-90 fokos volt a cpu régen és kapott egy ssd-t és egy újra telepítést és így a cpu hőmérséklete 21-35 fokos lett? érdekes..


kapott tisztítást is a gép mielőtt ssd illetve újra telepítést kapott volna?

2022. dec. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

És ha leírja, milyen lap+proci az alany, változtat valamin? Semmin.

Valószínű nem volt az alaplap összes drivere rárakva, ezért írt hülyeséget.

Bár legközelebb nézd meg azért, nehogy elszálljon a proci foglalat körül valami fet, vagy hasonló.

2022. dec. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"És ha leírja, milyen lap+proci az alany, változtat valamin? Semmin."


Hogyne változtatna. Voltak processzorok amik konstans hibásan felülmértek és a valós érték kinyeréséhez offsetet kellett állítani.

Voltak processzorok, amiknél a hőfok mérése sok ponton történik és sok erre nem felkészített program hibás adatot olvasott ki.


Szóval ja, segített volna :D

2022. dec. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ez nem mér valósat...


De lényegében valamennyire kézzel is lemérhető. Ha durván éget a hűtőborda, akkor 90 fok felett van.

Minden esetre egy újrapasztázás sosem árt.

2022. dec. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#1, bocsi. Írom is az adatokat :D

Proci: AMD A8-7650K Kaveri 28nm Technology

Alaplap: ASRock FM2A68M-HD+


Egyébként az a vicc, hogy jelen pillanatban nem is 21 fokot mutat, hanem 8 és 20° között váltakozik😅.

Azt hiszem korábban is írt, már ilyet, amikor elindítottam a programot, de túlságosan lehetetlennek tűnt. Nem is bíztam meg annyira a saját emlékeimben, hogy ezt kiírjam😅


#2, Nemrég kapott egy kis kompresszoros portisztítást, de az még napokkal az SSD elhelyezése előtt történt és hőmérséklet terén nem figyeltem meg utána különösebb változásokat.


#5, köszi a tippet, majd megnézem 😅😅

2022. dec. 22. 23:20
 7/13 anonim ***** válasza:
Használj inkább HWinfo64-et. :)
2022. dec. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet #7, letöltöttem a HWinfo64-et, a kijelzett adatok itt is elég érdekesek:

CPU (Tctl): 8-20°

CPU teljes (TSI): 57-70°

Az alaplapi CPU szenzor értéke pedig: 36-45°

2022. dec. 22. 23:33
 9/13 anonim ***** válasza:
Tudsz lőni egy screenshotot a HWINFO Sensors oldaláról a procihőmérsékletekről?
2022. dec. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
2022. dec. 22. 23:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!