Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi történt a processzorom...

Mi történt a processzorom hőmérsékletével?

Figyelt kérdés

Régebben volt nekem egy olyan problémám, hogy az asztali gépem processzorának a hőmérséklete szinte állandóan a gyártó által kijelölt maximum érték felett létezett.

70 fok a hivatalos maximum, a proci meg általában úgy 70 és 90 közötti hőfokokat produkált.

(Speccy nevévre hallgató szoftverrel szoktam nézegetni néha)


Nem vagyok rá túl büszke, de igazából nem is nagyon foglalkoztam ezzel a problémával... a számítógép működött, használható volt. Gondoltam majd egyszer talán utánanézek a dolgoknak.

De most, így karácsony előtt éppen eljött az ideje, hogy vegyek a gépbe egy SSD-t és át is tegyem rá a Windowst, hogy legyen jó gyors. Szépen újra is telepítettem az összes programot, megnyitom a Speccy-t, erre az azt írja, hogy a processzor hőmérséklete 23°.

Azóta azt figyelem meg, hogy leginkább 21 és 35 között mozog megterheléstől függően.


Tehát arra lennék kíváncsi, hogy mi lehet ennek az egésznek az oka? Hogy akkor most tényleg folyamatos 80-90-es hőmérséklete volt az elmúlt pár év alatt, vagy a szenzor éppen most bolondult meg és azért mutat ilyen radikális különbségeket régi önmagához képest?


A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm :)



2022. dec. 22. 22:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Lehet csak rossz a kijelzés.

Biztonság kedvéért újrapasztáznám.

2022. dec. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Na, ezért lényeges miről van szó. Közben rákerestem, és az A8-aknál rendszeres ez a probléma, mert ott nem a valós hőfok jelenik meg, hanem:


[link]


A HWinfoakkoriban nem tudtak korrektül mérni, lehet ez ezóta sem javult. :D

A HWInfoban az alaplapnál kijelzett hőfok van a legközelebb a valóshoz.

2022. dec. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

lehet rosszul olvasta ki a program

a bios által mért értékek szoktak lenni az irányadók, de a cpuz/hwinfo a legpontosabb

2022. dec. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!