Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem bootol be a számítógépem,...

Nem bootol be a számítógépem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Üdv! Az lenne a problémám hogy a számítógép kidobott egy kékhalált, majd azóta hiába kapcsolom be, felpörög, de se kép, se hang. A CMOS akksit kivettem fél órára is hogy biztosra menjek, de nem javult a helyzet. Az alaplapon ahol írja a proci hőfokát, egy 19-es villog nagyon gyorsan. Viszont ha kiszedem az összes ramot, akkor rendesen kiírja a hőfokot, de a gép kb 5 mp után kikapcsol és újraindul, majd ezt ismételgeti.

Ha van valakinek tippje, megoldása, akkor ne tartsa magában, segítsen kérem!


Alaplapom típusa: MSI Z77 MPOWER



2022. dec. 25. 01:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Tipp: próbáld ki 1-1 ram-mal, ha esetleg valamelyik rossz közülük az így kiderül. Különböző csatlakozókat igazítsd meg hátha elmozdult valamelyik


Ad ki valamilyen (sípoló) hangod a gép?

2022. dec. 25. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Fsms ***** válasza:

Megnéztem egy blogot. Nem lehet , h rosszul szerelted össze. Itt legalábbis ilyen hibát mondanak. Illetve valóban az első hozzá szóló is hőt feszeget


[link]


[link]


Szóval nem lesz egyszerű.

2022. dec. 25. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%

Mondjuk azért azt megnézhetted volna a kézikönyvben, hogy mi a retket jelent a 19-es hibakód, ne nekünk kelljen keresgélni még ezt is...

19~1C,3B~3E Early South Bridge Initialization


Hogy ez mit jelent a gyakorlatban, azt én nem igazán tudom értelmezni...

Déli híd az egy vezérlő chip az alaplapon, amiben pl usb controller, sata controller és hasonlók lakoznak.

Lehet, hogy ez a chip halott. De probálj mindent lehúzni az alaplapról, és csak a proci meg egy ram maradjon, illetve a bekapcs gomb(és szomszédai).

Prociban van integrált videokártya, vagy azt is találgassuk?

Szóval ha van, akkor az alaplapra kéne dugni a monitort, hogy láss képet.


Ha így elindul, akkor egyesével visszadughatsz mindent, és ki fog derülni mi a problémás rész.

2022. dec. 25. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az a 19-es nem hinném hogy hibakód. Annyira már sikerült rájönnöm hogy a ramokkal van a probléma. Egy régi rammal amit nem használtam elindul a gép, de ha berakom a többi közül akármelyiket, azokkal nem. Szóval azokkal van valami.
2022. dec. 25. 10:21
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi a ramok típusa, amikkel nem megy?
2022. dec. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Első kérdés: mit csináltál? 😁

Húztad-nyúztad a gépet, feszkókat, órajelet, miegymást?


Ha igen, akkor ezt úgy hívják tanulópénz. Azt azért megprobálhatnád még, hogy azzal a RAMmal amivel megy, akkor is megy-e ha másik SLOTba dugod. Pici az esély de előfordulhat hogy csak egy foglalat (vagy ahhoz tartozó elektronikai apparátus) hibásodott meg

2022. dec. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Soha nem volt húzva semmi ezen a gépen. Tegnap jött rá egy frissítés, aztán újraindult, ment egy kis ideig, majd kékhalál és aztán kezdte el ezt csinálni.
2022. dec. 25. 23:06
 8/9 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam mindenféle variációt már, nem lett jobb.
2022. dec. 25. 23:06
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor RAMhiba. Szomorú, de ezeknek ez a sorsuk.
2022. dec. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!