Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van esély arra, hogy a Hard...

Van esély arra, hogy a Hard Disk Sentinel téved?

Figyelt kérdés

2 dolog is van, amiket nem értek az újonnan vásárolt SSD-mel kapcsolatban (Kingston, 240 GB).

Látszólag hibátlanul működik, teszi amit kell, és gyors is, de:

1. A Hard Disk Sentinel szerint a Napló fülön: #199 SATA CRC Error 131097 -> 131096.

2. A Hard Disk Sentinel szerint az Áttekintés fülön Összes írt adatmennyiség eddig: 71 GB. Az hogyan? Csak a Windows ment fel erre, meg pár program, a le-/feltöltések is mindegyik a HDD-ről megy. Fél nap alatt 71 GB? Vagy a HDD adatai is "átmennek" rajta valahogy? Mi a franc...

Még a hibernálást is kikapcsoltam az SSD-n.



2022. dec. 27. 23:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs.

De mi ez a pánikroham..?

Az ssd-t nem kell pátyolgatni, többet bír mint hinnéd. Minden rendben.

2022. dec. 28. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 P.O.C. ***** válasza:
80%

Így így..

Nekem van egy jó öreg v300 -asom (10 éves). Sosem pátyolgattam, hogy úristen very big sokat ír. Azért vettem, hogy dolgozzon és a kényelmemet szolgálja. Azóta is tökéletesen működik. Pár éve néztem ha jól emlékszem valami 80 valahány % -os volt. Hogy mennyit írt, arra már nem emlékszem. Biztos nem keveset. Én a töredezettség mentesítésen kívül nem kapcsoltam őméltósága miatt semmit a rendszeren soha.

2022. dec. 28. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

70 GB írás átlagos telepítésnél, nem kell miatta aggódni.

Néha CU update is 40 GB körül termel.


CRC csak másodlagos infó.

Kábelcsere és firmware frissítés sokszor megoldja.

2022. dec. 28. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A HDSentinel csak azokból az adatokból tud dolgozni, amiket a diszk átad neki. Ha a diszk firmware-e esetleg nem mond igazat, azzal a HDSentinel sem tud mit kezdeni.

A 71GB normális egy Windows telepítés esetén, a CRC erroron pedig egy kábelcsere segíthet.

2022. dec. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Meg a memória lapozás is diskre ír, az is növeli az írási értéket, ha nem töltesz le direktben vagy hasonló.
2022. dec. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!