Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi alapján lehet eldönteni,...

Mi alapján lehet eldönteni, hogy a számítógép alkatészei kompatibilisek-e?

Figyelt kérdés

A jövőben szeretnék vásárolni egy játékra alkalmas asztali gépet. Sajnos nem vagyok művelt a témában, inkább mindent szakikra szoktam bízni. Ahonnan szeretnék gépet venni, ott úgy működik, hogy minden megvan a gépben (konfigurálhatóak is), viszont a videókártyát magamnak kell választani. A sok adat miatt gondolom itt nem úgy működik, hogy "hát ha 1 márkában vannak akkor tuti jó", ezért is szeretnék valamiféle segítséget kérni. Van-e valamiféle adat amit ilyenkor figyelembe kell vennem? Azt tudom, hogy sokszor a gépház mérete is mérvadó, de arról sincs sok információm. Az oldal felkínálja, hogy beszerelik az alkatrészeket és a kész gépet kapom meg, de ha valami valamivel nem működik az elég ciki lenne. Bármilyen alkatrészt cserélni bármire. A kompatibilitás ellenőrzésére létezik valamilyen weboldal, vagy pár adatból is kideríthetőek ezek? Milyen alkatrészek azok, amiknek biztos, hogy passzolniuk kell egymáshoz? (Gondolom az alaplapnak kellene mindenhez illenie, vagy tudja a franc)

(Ha ez fontos valakinek: 300 lenne a megállj az árban, mindennel együtt. Monitorom, ilyesmim sincs még, de ezek a gép árán felül lennének. Szeretnék 1-2 RGB-s holmit a gépbe, nincs mese, szeretem, ha világítanak a dolgok, de ha ezen múlik, lemondok róla :( )


Köszi előre is és BUÉK :D



2023. jan. 1. 13:26
 1/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

gyartoi oldalon tudsz informalodni mindenrol

gephazrol is

mereteirol egyebekrol

mekkora vga fer bele


milyen ez az oldal?

mert vannak nagy ismert oldalak is amik szinten kulcsrakessze teszik neked es kiszallitjak, utanvettel is

pl.

pcx.hu

de ipon, aqua is van pl.


300 bol ha minden uj ketsegesnek tartom hogy jo vga s kijon RX6600XT vagy RTX3060 lenne a minimum egy jo jatekos (es mindenes) gepbe

procinak meg 12/13 i3 i5

es Ryzenbol hasonlo arkategoriaban 5000 szerias

2023. jan. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pont pcx-en nézelődtem. Mindegyik gép, amit néztem, pont a videókártya hiányzott belőle, hogy rakni kell bele. Amiben minden lenne, az meg már pofátlanul drága nekem. Nagyon még nem néztem szét, mivel ez még a jövő zenéje, csak jó lenne elkezdenem informálódni.
2023. jan. 1. 13:44
 3/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

toluk is kerdezhetsz ha mar konkretabb az elkepzelesed


keress egy olyant ami jonak tunik arban es amibe arba a fent emlitett vga vagy jobb belefer


es kerdezz ra azzal vagy linkeld be (vagy masold)


gyakorin sok ilyen kerdes szokott lenne szoval itt is nezelodhetsz visszafele


Egy uj gephez amit hasznalni akarsz nem kell mindent melysegeiben reszletesen ertened


kesobbi bovitesnel is lehet kerdezni


kozben meg ha nagyon erdekel megis akkor lehet olvasgatni

prohardver.hu

wikipedia

kezdesnek jo ha valamit megismernel


pl adott procikat egy szeriaban atlathatoan egymas mellett

miben jobb az egyik stb.


de gyartoi oldalak mint mondtam mindennel hasznosak prociknal vga knal is

2023. jan. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Használt alkatrészekben itt tudunk segíteni. Ha csak újak érdekelnek, akkor itt érdemes kérdezni:

[link]


A kereted alapján valahol a használt, de garanciás (1,5-2+ év) termékek között nézelődnék.

2023. jan. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
oda van irva mindhez csak ki kell keresni de ha elkuldod miket neztel ki megmondom jok e vagy nem
2023. jan. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!