Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videokártyára érdemes lehet...

Videokártyára érdemes lehet így házilag másik ventilátort applikálni?

Figyelt kérdés
Van egy régi nvidia GT9600 videokártyám a kis ventilátor rajta már nagyon hangos és idegesítő,úgy gondoltam a tápegységekben is két tűs csatlakozás van ha kivennék egy rossz tápegységből egy nagyobb ventilátort és ráapplikálnám valamilyen módon a hűtőbordára akkor az javítana e vagy rontana a teljesítményen?

2023. jan. 3. 20:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért nem veszel ventillátort a régi helyére, és cseréled át rajta?
2023. jan. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

És hol lehet ilyen ventilátort venni,én nem találtam.


Ez lenne az

[link]

2023. jan. 3. 20:33
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem kell rá venni újat, veszel egy nagyobb ház ventit és kész. Halkabb és jobb lesz a hűtése mint az alapnak ami rajta volt.
2023. jan. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Siman, egy regi gepemben egy hazventit erositettem a kartya ele, par evet ugy hasznaltam.
2023. jan. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

3/


Azért gondoltam a tápból mert az is két tűs csatlakozós meg halk is.

2023. jan. 3. 22:09
 6/10 anonim ***** válasza:
rendes pc haz ventit tegyel ra a tapos venti maxon fog menni mivel nem tudja mekkora a fordulata es a tapventi is hangos maxon
2023. jan. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Jónéhány kártyát barkácsoltam így meg. Volt amelyikre gyorskötözővel fogattam fel a ventilátort. Fogsz egy 80mm-es házventit és rábarkácsolod. Én úgy oldottam meg, hogy mivel ezek a ventilátorok általában közel 3 ezerrel forognak, hogy nem a 12 voltra kötöttem, hanem egy molexen az 5 voltra. Így is elég levegőt szállított a hűtéshez és semmi hangja nem volt. A csatlakozók száma meg nem számít, mindegyik ventilátoron ott van a 12 volt pozitív és negatív vezetéke.
2023. jan. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

6/


Na de a tápegységben pl nem maxon megy a táp ventilátor a 2 tű csatlakozás miatt?Mert én azt hallgattam,hogy a táp ventilátor halkabb mint a kártya ventilátora meg ugye a tápé az jóval nagyobb méret és így nem kell,hogy nagyon nagy fordulatokon pörögjön.

2023. jan. 3. 22:43
 9/10 anonim ***** válasza:
Alaplapról is tudod vezérelni a ventit, persze csak akkor ha van rá 4 pines csatlakozód és a venti is 4 pines.
2023. jan. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
a tapba egy egyszeru fesz alapu venti vezerles van ami nem nezi a fordulatot mivel nagyjabol bevan kalkulalva a venti fesz/fordulat aranya de ha ezt rakotod a gepre a gep nem tudja mekkora fordulaton megy ezert nem is tudja szabalyozni
2023. jan. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!