Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ki tudom "belezni" a laptopomat?

Ki tudom "belezni" a laptopomat?

Figyelt kérdés

Van egy régi-régi laptopom, a monitor kezdi megadni magát.

Vettem helyette másikat, és elkezdtem "átköltözni" de azon gondolkodtam, hogy talán a winchestert meg lehetne menteni.

Van erre mód, meg tudom itthon próbálni, vagyjobb szervízbe vinni?



2023. jan. 7. 10:08
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

laptop függő hogy csak egy takaró lapot kell kicsavarozni, vagy szét kell szedni az egészet, hogy ki tudd szedni

esetleg ha méltóztatnál beírni a tube-ra a lapitopi típusát, és mögécsapni hogy disassembly vagy change hdd, hamarabb eredményre jutnál mint hogy itt várod a megváltó kinyilatkozását

2023. jan. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%

Nézz youtuben tutorial videót, hogy kell szétszedni az adott típusú gépet.


Általában nem bonyolult egy notebook szétszedése csak azt kell tudni, hogy melyik irányból kell.. van olyan aminek simán le jön az egész hátlapja egy műanyag burkolatként, van olyan ahol közel sem a hátlapot kell leszedni, hanem elsőnek a billentyűzetet és utána pedig a fed lapot, az alaplap pedig ott marad benne.. szóval van sokféle lehetőség. Olyan is előfordulhat, hogy különböző ablakok vannak amit, ha kicsavarsz akkor ott egyből olyan komponens van, ami esetleg cserélhető könnyedén. HDD, memória stb.


Utána pedig csak kelleni fog egy USB 3.0-s mobile rack/hdd ház amibe beleteszed a HDD-t.

2023. jan. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 P.O.C. ***** válasza:
64%
Mindent szét lehet szedni, még ha laikus is vagy aki nem csináltál még ilyet a Youtube -on sok szétszedős videó van, beírod a típust majd utána a "disassembly".
2023. jan. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#1 "méltóztatnék" rákeresni, csak mivel nem szoktam ilyesmivel foglalkozni, nem tudtam hogyan keressek rá.

#2

Kedves vagy, hasznos válasz, köszönöm!

2023. jan. 7. 10:19
 5/9 anonim ***** válasza:
65%

#4


Arra sem árt figyelni, hogy milyen rögzítések vannak amikor mondjuk leemelsz egy felső burkolatot. (ezen van a billentyűzet).


Többnyire 2-3 kábel csatlakozás is lehet szalag kábellel amire, ha nem figyelsz azokat ki tudod szakítani. Touch pad és a billentyűzet csatlakozik általában ilyenen. Sőt, sok esetben a bekapcsoló gomb panel is.

2023. jan. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%

Bocs, hogy nem kedveskedek, de semmi funkcióját nem látom hasznosnak.

Ide írogatni, meg tényleg semmi értelme.

Videókon kell megnézni mi a teendő, és eldönteni, hogy bevállalod-e, vagy gyakorlottra bízod.

Ha már rákeresni is bajos, akkor sanszos, hogy a pillempattyokat is lefogod róla törni.

2023. jan. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#3

Köszönöm!

#5

Remek, köszi.

#6

Például arra jó, hogy ne bánts meg mást feleslegesen.

2023. jan. 7. 10:35
 8/9 anonim ***** válasza:
76%

Általában át lehet tenni, fizikai méretre(vastagság) és csatlakozóra érdemes figyelni, hogy stimmeljen.

Ha még sosem csináltál ilyet benne van a pakliban, hogy elsőre elszakítasz pár kábelt.


Keress rá a pontos típusra és nézz hozzá youtubeon szétszedős videót.

2023. jan. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat!
2023. jan. 7. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!