Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SOS! Beleömlött a babgulyás a...

SOS! Beleömlött a babgulyás a laptop tápcsatlakozójába! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Igen, ez a kértés mehetne akár a humor kategóriába is, de ez a rideg valóság. Egy táskába vittem a laptopot meg az ebédet, az ételhordót még plusz zacskóba is beleraktam, de mindenen keresztülfolyt, leginkább a laptop különböző csatlakozóiba. Ebből nyilván a tápcsatlakozó a legfontosabb. Próbáltam kiszívni, mint kígyómarásból a mérget, viszonylag hatásos volt, meg tűre tekertem zsebkendőt, azzal piszkálgattam bele, de így se lett maradéktalan. Mi mást tehetnék még? Esetleg valami kontakt spray segítene? Nem tudom, és nem is akarom szétszedni. Mi lesz, ha végleg beleszárad?

2023. jan. 9. 14:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Pedig sajnos ebben az esetben a szétszedés elkerülhetetlen.

Mennyi ömlött ki?

Ismerősöm szentkirályival fürdette meg a gépét, azt már nem lehetett megmenteni. Ezek a kütyük nem nagyon szeretik a folyadékot.

2023. jan. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenekelőtt ne hogy bekapcsold és a tápot is vedd ki(ha kivehető)! Egyébként meg szétszedés, isoprpyl alkoholos lemosás, majd szárítás. Ahogy #1 írta, a szétszedést nem úszod meg.
2023. jan. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát a tápcsatlakozó fullra megtelt. Szerintem magával a vízzel nem volna nagy gond, csak akkor ha nincs kiszárítva vagy ha működés közben kapja. Inkább attól félek, hogy beleszárad
2023. jan. 9. 14:32
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
#3 Ezért kell szétszedni és alkohollal kimosni, mert az feloldja. Szerintem nem csak a csatlakozóval van ott baj, hanem az alaplap is kaphatott rendesen.
2023. jan. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Annak az egész bele is úszhatott, nincs légmentesen lezárva, szóval a folyadék bekerülhetett jobban si a belsejébe, ezt szét kell szedni darabokra és kitakarítani, más megoldás ami biztos módszer nincs.
2023. jan. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Szirty ***** válasza:

"Szerintem magával a vízzel nem volna nagy gond, csak akkor ha nincs kiszárítva vagy ha működés közben kapja."


Igaz, de amennyiben a laptopban van akku akkor az alaplap bizonyos részei feszültség alatt vannak akkor is ha amúgy látszólag ki van kapcsolva a gép. ha ilyen helyre jut lé akkor baj lehet.


Szerintem is szét kell szedni és megnézni hova jutott még abból az ebédből.

2023. jan. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha jó nagyokat fingik az usb csatlakozón keresztül, azt jelenti, hogy ízlett neki a babgulyás :D Küldj utána kenyeret is, a babgulyást kenyérrel eszik :)


Humor Harold


Amúgy csináld a fentiek javaslatát, de én inkább szervízbe vinném, az biztosabb. Én egyszer egy butatelefont ejtettem bele telefonálás közben tejbe, a vonal megszakadt és kikapcsolt a telefon a tejtől, kivettem az akkut, 3 nap múlva újra bekapcsoltam, semmi baja nem volt :D

2023. jan. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tehát akkor kijelenthetjük, hogy a gép biztosan nem garanciális. Ha az is volt, a folyadék bekerülése miatt már nem az. Erre vannak az alaplapon indikátorok, amik elszíneződnek. Tehát ha garis volt, azt buktad.


Így igazándiból te magad is szétszerelheted egy megfelelő méretű philips csavarhúzó és egy pattintó segítségével (pl bármilyen plasztik kártya, pl oltási igazolvány)

laptopod típusa + assembly kulcsszavakra keresve YT-n megtalálod a szerelési videót.

Legfontosabb lépés az akksi lecsatlakoztatása, ez az elsődleges.

izopropil alkohollal javasolt tisztítani az elektronikát. nem igazán javasolnék mást, mert pont az a lényege, hogy ez nem hagy maradványokat.

utána összeszereled, és kész a tiszta laptop.

Figyelj rá, hogy ha többféle hosszúságú csavart használtak, akkor a helyükre kerüljenek! hosszabb csavar nem fér be rövidebb helyre, szétöri a műanyagot.

2023. jan. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2023. jan. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!