Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Premier Pro zajszűrés?

Premier Pro zajszűrés?

Figyelt kérdés
Elkezdtem felvenni hangot premire pron keresztül, de nagyon zajos volt a hangfile. Ami azért is fura mert egy elég jó mikrofonnal vettem fel, és ha nincs bedugva a mikrofon, ez a hangos alapzaj akkor is van, mintha belülről jönne vagy én nem tudom. Denoise effect édes kevés, inkább ilyen sípoló hangnak tudnám azonsítani, mi lehet a probléma? HA a hátsó mikrofon bementbe tudom akkor meg kb semmi hang olyan halk, (a beszéd is sajnos)

2023. jan. 10. 11:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Nos, milyen mikrofonról van szó?

2 lehetőség van. Vagy mégsem elég jó a mikrofon, vagy pedig kell neki külön tápellátás.

Sajnos ha már egyszer ennyire zajos, azt tökéletesen nem lehet kitisztítani.

2023. jan. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Milyen alaplap (gyanítom alaplapi hangkártyáról van szó) illetve mikrofon?


Hardveres irányból nézve: az integrált alaplapi hangkártyák mikrofonbemenetében és az olcsó mikrofonok hangminőségében rettentően nagy a szórás - pláne, hogy befolyásolja még a többi periféria illetve a kapcsolóüzemű tápegység zaja (itt egy példa rá: [link] - és ez még egy "minőségibb" tápegység) - ami akár megjelenhet a mikrofonerősítő bemenetén illetve szórt elektromágneses sugárzásként, amit a hangkártya analóg áramkörei összeszednek - is.


Az lenne az ajánlatos, ha kicsit minőségibb, külső ADC-vel felszerelt USB-s mikrofont vagy USB-s külső hanginterfészt (amiben van a kondenzátormikrofonok táplálásához szükséges fantomtáplálást és jobb mikrofon-előerősítőt) és rá XLR csatlakozón keresztül csatlakozó mikrofont használnál - az nem szed össze zajt a számítógép belsejéből (esetleg az USB-ről tudna, de az leválasztható).


Operációs rendszer szempontjából: nézd meg a Windows hangerő-vezérlő pultját, a hangkártyához kapott vezérlőszoftvert, hogy állítható-e a mikrofon érzékenysége, van-e esetleg külön előreősítési lehetőség ("microphone boost").


Alkalmazói szoftver oldaláról nézve, nagy általánosságban (nem Premiere Pro-specifikusan): utólagos zajszűrésre két elterjedt módszer van:

* vesznek egy mintát ("profílt") a hang olyan részéből, ahol nincs érdemleges információ (esetedben beszéd), majd ezt a mintát felhasználva szűrik a mintában található zajt - megvalósítása az ingyenes, nyílt forrású, multiplatform Audacity hangszerkesztő program esetén:

[link]


* a hang alapján készült spektogram (a már említett Audacityben: [link] illetve [link] ) segítségével manuálisan megkeresik azt a frekvenciát, ami a zajt okozza, majd hangszínszabályzóval (Audacityben: [link] ) vagy "lyukszűrővel" (Audacityben: [link] ) kiszűrik azt

2023. jan. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Alaplap:

MB MSI MAG B550M Mortar

Mikrofon: Rode VideoMic Go szivacsos és szőrös zajszűrővel is próbálva ha így segít szűkíteni

2023. jan. 10. 13:17
 4/5 anonim ***** válasza:

Elnézve a mikrofon leírását:

[link]

ez egy (video)kamerára applikálható irányított mikrofon - nem épp számítógépes felhasználásra van tervezve.


Az alaplapnál (illetve a hozzá hasonló szériáról) hasonló beszámolók vannak:

* [link]

* [link]

* [link]


Illetve az alaplapon - a specifikációk szerint - egy Realtek ALC1200-as hangchip ( [link] ) van, aminek a driveréhez jár egy HD Audio Manager segédprogram, ebben elvileg beállítható a hangchip által kezelt zajelnyomás (Noise Supression):

[link]

nem tudom mennyire segít.

2023. jan. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

igen kamerához van de gondoltam itt is ugyna úgy kéne működnie (High quality directional microphone)

lehet megrpóbálom beszerezni a HD Audio Manager progit átha azon lehet valamit állítani.

2023. jan. 10. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!