Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem jelennek meg új...

Miért nem jelennek meg új alsó-kategóriás videókártyák?

Figyelt kérdés

Régen mindig voltak ilyen gyenge kártyák az nVidiának meg az Ati/AMD-nek is. Például jóféle Geforce 210, Geforce 430, Geforce 610, 620, 630, 640, stb.

Manapság meg ott a Gt 710, 730 meg az 1023, az AMD meg nem is ad már ki ilyet évek óta.

Aki nem akar annyit befektetni, de kellene valami kártya ami picit erősebb, mint az IGP. az mihez kezd?



2023. jan. 14. 19:51
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
100%

"Aki nem akar annyit befektetni, de kellene valami kártya ami picit erősebb, mint az IGP. az mihez kezd?"


Az vesz egy használt videókártyát.


Ahogy írták, ma már az IGP-k erősek, a Vega8 már már GTX1050 szintű:

https://www.youtube.com/watch?v=a4GuuCMUU7k


Olyan használatra amire ez enm elég oda már úgy is normális dedikált kártya kell.

2023. jan. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:

Hát a használtat szerintem hagyjuk.

Amúgy nekem a dedikált kártya a kedvencem, jobban is néz ki ha van, jobban mutat a gép is. Ez a bepaszíroztunk a processzorba egy videovezérlőt elég savanyú.

2023. jan. 14. 20:45
 13/40 anonim ***** válasza:
100%

Miért hagyjuk a használtat? Ugyanúgy működik, mint az új.


Ez a processzorba integrál videovezérlő ez nem savanyú, hanem király. Teljes egészében ki tudták ezekkel váltani a belépő szintű kártyákat és azok számára akiknek nincs szükségük komoly 3D teljesítményre tökéletesen megfelel. Mint a linken is láthatod az AMD APU az közel hozza a GTX1050 teljesítményét.


Ha bármelyik gyártó gyártana egy belépő szintű videókártyát az drága lenne, nézd meg az intel árait:


[link]


DRÁGA. Olcsóbban kapsz használt 1060-at ami erősebb. Semmi értelme nincs olyan terméket piacra dobni, amit úgy sem vesznek meg mert drága. A gyártók bizony a profitra mennek, a SAMSUNG és TSMC gyártási kapacitása véges és az AMD-NVIDA duo törekszik arra, hogy a kapacitásból a legtöbb,profitot termelő terméket gyártsa le. Egy wafer költsége ugyanannyi RTX3050 és RTX3030 esetén is, mert a magok mérete kb egyforma.

2023. jan. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem hülyék ezek a cégek, a profitmaximalizálás a lényeg, nem véeltlen van ez így.
2023. jan. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
100%

Ott az RX 6400 és a GTX 1630. Persze az árát egyik sem éri meg, de léteznek, nem tűnt el a 1030 kategória. 100 ezer forint alatt jelenleg csak a használtpiac értelmes döntés.

Az embereknek szüksége lenne egy megfizethető kártyára, ami minden játékot futtat kompromisszumokkal, akárcsak annak idején a 1050 Ti. Az Nvidia (és az AMD) viszont tudja, hogy aki új “1050 Ti”-t (azaz 200$ alatti kártyát) szeretne, azoknak nagyjából a 70%-a hozzáad a kerethez egy keveset és elkölt 3-400$-t egy erősebb kártyára, mint az RTX 3050, vagy éppen az RX 6600. Bár a 4070 Ti megjelenése előtti botrány után már nem vagyok biztos benne, hogy pénzügyileg értelmes emberek hozzák a döntéseket az Nvidia-nál. Konkrétan egy teljesen korrekt kártya megítélését ásták el egy kis plusz bevétel reményében.

2023. jan. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
100%
Az alsó kategória a legnagyobb ráfizetés szokott ezeknél lenni, főleg, hogy már kapsz beépíttetett ha csak arra kell, hogy legyen. Ha megnézed az olcsó kártyáknál kicsi az árbeli különbség és sokkal jobbat kapsz. Tehát ha megveszed a legeslegolcsóbbat az tuti egy rakás sz*r lesz, de ha egy kicsit drágábbat az lehet, hogy 50%al többet is tud.
2023. jan. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:

Hát én a használtban nem bízok. Saját magamról tudom, hogy amikor játszottam régen sokat meg mentek a letöltések éjjel-nappal, akkor mennyit ment a gép. Ezeknek a cuccoknak van egy felezési ideje, a használt kártyák sokszor olyanok, hogy évekkel ezelőtt jelent meg, ha rendesen volt használva már egy 5-6 évet, akkor szerintem kérdéses, hogy megéri-e tekintve az élettartamot.

Ráadásul nincs garancia, semmi sem véd.


Amúgy amiket linkeltetek a 6400 meg az 1630 én azt inkább ilyen alsó-középkategóriának hívnám és annak is baromi drága. Régen ezek a szintű kártyák fele ennyibe kerültek. Persze mindenki azt mondja, hogy a jelenlegi helyzet miatt van ez a drágulás, de szerintem ez így marad egy jó darabig, főleg, hogy a Forint gyenge, az áremelést meg rá lehet fogni a technológiai ugrás léptékére.

Akárki akármit is mond, úgy látom, hogy az IGP válik uralkodóvá és eltűnnek ezek a kis multimédiás kártyák. Ezek azért voltak jók, mert kicsik voltak, befértek egy kis házba is, nem kellett külön tápcsatlakozó sem, keveset evett, akár valamilyen munkára is megtette és ha vén volt a gép, akkor jobb volt, mint az integrált.

2023. jan. 15. 12:35
 18/40 A kérdező kommentje:
Ezek az Intel kártyák amúgy milyenek?
2023. jan. 15. 12:37
 19/40 anonim ***** válasza:
100%

"akkor jobb volt, mint az integrált."


De mire volt jobb?

2023. jan. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:

Arra, hogy volt egy gépem Pentium D processzorral, 4 GB memóriával. Egy brand gép. Volt benn egy integrált grafika, amivel semmi nem volt játszható. Beleraktam egy ilyen gyenge gpu-t, amit még a táp is simán elbírt és legalább nem akadt az a pár 10 éves játék, amivel toltam volna, esetleg olyanok is elfutottak, amik addig nem.

Most, ha veszek egy gépet, amiben van egy értékelhető IGP, akkor valószínű még jó, de ha mondjuk egy 5-6 év múlva megtetszik valami amivel játszanék és nem fut, akkor nem fogok tudni belerakni semmilyen kártyát, mert csak ezeket a szörnyetegeket lehet kapni, amit nem bír el a kis brand pc tápegysége, sőt lehet be se fér. De lehet, hogy ha beraknám a kis gagyi képet ad típusú kártyát, akkor lowon eldöcögne az a pár játék ami éppen érdekelt. Persze ilyenkor mondja egy jó kereskedő, hogy vegyél új gépet.

Emlékszem kb. 2013 körül kezdődött nálam, hogy játszogatni akartam pár újabb játékkal, mint például a Mafia II, GTa IV. Ezekre elég volt egy ilyen képet ad kártya újonnan, beraktam és játszhatóak voltak. Ha szeretnék egy kicsit fejleszteni már nem tudok mire, mert egy drágábbat már ki sem használnék, nem beszélve arról, hogy brand pc tápegysége valószínűleg ezeket a masszívabb kártyákat már el se bírja, lehet be se fér. Megölték a minimalizmust, a budget-gamer életérzést.

2023. jan. 15. 12:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!