Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha eladok egy PCX-en vásárolt...

Ha eladok egy PCX-en vásárolt VGA-t amin van még garancia 2025-ig, azt a vevő hogyan tudja majd érvényesíteni?

Figyelt kérdés

Gépösszerakóban állítottam magamnak össze a gépet. Egyben emailben kaptam a PCX-től jótállási jegyet ami tételesen az összes alkatrészről szól.


"A számlát, mely aláírás és bélyegző nélkül is hiteles, és a garancialevelet mellékeltük. Környezetünk megóvása érdekében kérjük csak akkor nyomtasd ki, ha feltétlenül szükséges, a garancia érvényesítéséhez elegendő a rendelési azonosítóra vagy számla számra hivatkoznod."


Ebben az esetben a vevő hogyan tudja majd érvényesíteni a garanciát?

Elég ha megadom neki a rendelési számot?

Ugye külön nincsen semmilyen garancialevél kifejezetten a VGA-ról, csak ahogy írtam egyben ömlesztve mindenről.


2023. jan. 22. 21:04
 1/6 anonim ***** válasza:

A forgalmazót érintő törvényileg kötelező jótállásról az alábbiak olvashatóak az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról szóló 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendeletben ( [link] ):

"4. § (1) A jótállásból eredő jogok - a (3) bekezdésben foglalt kivétellel - a jótállási jeggyel érvényesíthetőek, amelynek nem tehető feltételévé a fogyasztási cikk felbontott csomagolásának a fogyasztó általi visszaszolgáltatása.


(2) A jótállási jegy szabálytalan kiállítása vagy a jótállási jegy fogyasztó rendelkezésére bocsátásának elmaradása a jótállás érvényességét nem érinti.


(3) A jótállási jegy fogyasztó rendelkezésére bocsátásának elmaradása esetén a szerződés megkötését bizonyítottnak kell tekinteni, ha az ellenérték megfizetését igazoló bizonylatot - az általános forgalmi adóról szóló törvény alapján kibocsátott számlát vagy nyugtát - a fogyasztó bemutatja. Ebben az esetben a jótállásból eredő jogok az ellenérték megfizetését igazoló bizonylattal érvényesíthetőek."

tehát vagy a jótállási jeggyel, vagy annak hiányában a vásárlást bizonyító számlával vagy nyugtával kell rendelkeznie a jótállást igénylőnek (vagyis esetedben a vevődnek).


A gyártó által önként vállalt jótállás feltételeiről a gyártó rendelkezik.

Általában a vásárlást bizonyító számlát/nyugtát szokták kérni.

2023. jan. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Ha nekem nincsen külön számlám sem garancialevelem a videokártyáról, hanem csak egyben egy 1,2 milliós végösszeggel, akkor azt mindenképp ki kell nyomtassam majd a vevőnek?

Mást nem kaptam a PCX-től csak egy ömlesztett PDF fájlt amiben minden benne van.

Nem szívesen nyomtatnám ki az egészet, hisz senkinek semmi köze ahhoz, hogy miket vettem még akkor.

2023. jan. 22. 21:36
 3/6 anonim ***** válasza:

Pusztán a jogszabályt nézve igen, a vevődnek a jótállás érvényesítéséhez szüksége lesz a teljes jótállási jegyre - még ha más dolgokat is tartalmaz - hisz azzal tudja bizonyítani a forgalmazónak a jótállási jogosultságát.

Esetleg kérdezz rá a forgalmazótól, hogy ők erre mit mondanak, mennyire engedékenyek ilyen esetben.

2023. jan. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ha kinyomtatod, és a nem kívánt részeket kihúzod festékkel?
2023. jan. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 P.O.C. ***** válasza:

Már nagyon rég nem várják el szinte sehol a papír alapú garanciajegy benyújtását. Sőt környezetvédelmi okokból (meg persze hogy az önköltségüket is csökkentsék), nem is adnak már. Csak e-mail -be küldik el. A boltnak megvan a gyári szám, mikor vetted és mennyi a garancia rá.


De hogy megnyugtassad vevőt, fog egy PDF szerkesztőt és kitakarod a többi terméket a garancialapon amiket vásároltál. Még a végösszeget is ki lehet takarni. Utána kinyomtatod. De szinte biztos vagyok benne hogy garjegy nélkül is lehet garanciáztatni a pcx -en.

2023. jan. 23. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én át szoktam továbbítani az emailt, és kinyomtatva is átadom.

Nem tökmindegy mi szerepel a számlán?

2023. jan. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!