Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik külső merevlemezt...

Melyik külső merevlemezt választanátok a következők közül, csak sima adattárolásra (legnagyobb részt fényképek) ?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]


2023. jan. 26. 18:56
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
1.
2023. jan. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%

Én egyiket sem, mert inkább 7200rpm sebességű HDD-t vennék (és pl. Orico házat), nem 5400-as sebességűt.

[link]

2023. jan. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Szervízben dolgoztam. Ahány vinchesterrel eddig dolgom volt, és amennyi ebből meghibásodott, én a Toshibára szavaznék. De minden gyártónál előfordulhat hiba, néha szériahiba is.

Nézd meg azt is, hogy milyen gyors. Az USB-2 már elég elavult, ha valamelyik gyorsabb, azt vedd meg, de ennek csak akkor van jelentősége, ha a géped is tudja a gyorsabbat.

2023. jan. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Az 5400-as a tapasztalatom szerint megbízhatóbb, kevesebb a meghibásodás vele. A 7200 meg gyorsabb. Neked kell dönteni, mi a fontosabb neked.

Az élettertalma szempontjából az sem mindegy, mire használod, és hogy folyamatosan megy-e vagy sokszor megáll és újraindul. Ez típus és gyártófüggő.

2023. jan. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szépen a segítséget. Sajnos en ebben a témában teljesen laikus vagyok, soha nem vettem még ilyen fajta elektronikai eszközt. Sajnos manapság a márka névre sem lehet igazán adni, azért is kértem ki a segítségeteket. En csak is adataim mentesere szeretnem használni és azon hosszabb ideig tàrolni és ahogy időm engedné szépen lassan DVD-re lementeni az adatokat. Sokat igazából a winyo ebből fakadóan nem futna. Annyira a gyorsaság számomra nem fontos, inkább legyen megbízhatóbb , mint gyorsabb.
2023. jan. 27. 09:33
 6/7 anonim ***** válasza:

A lassabb fordulaton működőnél kisebb az igénybevétel. Mivel régebbi típus, nincs annyira gyorsaságra kihegyezve, ez is a megbízhatóság irányába tolja.

Amiről még nem volt szó, a nagyobb, 3,5"-os átlagában megbízhatóbb, mint a kisebbek, ezért tartós tárolásra én 3,5"-osakat használok, és hozzá való 3,5"-os tokot vettem hozzájuk, amibe nagyon egyszerűen beépíthető. Kicsit nagyobb, nehezebb, kicsit többet fogyaszt, és saját tápja van ami néha kényelmetlen. De a saját táp előny is, mert olyan géppel is működik, amivel a 2,5"-os nem. Ez akkor fordul elő, ha a gép (vagy TV, set-top box) USB-je nem ad, vagy nem ad elég áramot a winchester működéséhez. A saját tápos 3,5"-os ilyenekkel is működik.

Azt se felejtd, hogy a kisebb, 1T-s vinyók is biztonságosak, mint a 2, 4 vagy még nagyobb T-sek.

Még egy, amit kevesen tudnak. A winchestereket lehetőleg ugyanabban a pozícióban érdemes használni. Ha a hasára fektetve kezdted használni, akkor mindig ugyanúgy legyen használat közben, ha az élére állítva vettél rá, mindig az élén állva használd. Ez is az adat mentés-visszaolvasás megbízhatóságát növeli.

Végül a megbízható adattárolásról:

Az SSD winchestert kerüld, ha a hosszú távú tárolás a cél.

A nagyon fontos adatok tárolására a DVD-ből érdemes akár 2-3 példányt ís írni, mert a DVD sem arról híres, hogy az idők végezetéig megőrzi, amit ráírtál. A karcolásra nagyon kényes, azt is kevesen tudják, hogy mély karcokra (ami átsérti a festéket, címkét, és eléri a lemezt)a feliratos oldala a kényesebb. És a tűző napfényt sem a barátja.

A winchesteredet pedig erős mágnesektől, transzformátortól, hangszórótól, mikrótól erős ütéstől, rázkódástól tartsd távol.

2023. jan. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Olvasd el!


[link]

2023. febr. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!