Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért melegszik a mélynyomóm,...

Miért melegszik a mélynyomóm, ha a számítógép ki van kapcsolva?

Figyelt kérdés

5.1-es hangfalszettel van megoldva a hang a számítógépemen.

"Genius SW-HF5.1 4500 II 5.1 hangfal - Fekete" a termék neve.


Egyszer csak azt vettem észre, hogy a hang torzít... Nézek pl egy youtube videót, és ahogy beszélnek benne tökre berezonál, betorzít a hang. Dugdostam a kábeleket ki-be, nem segített. Hozzá nyúltam a mélynyomóm hátuljához, és éreztem hogy tökre forró.

Ez azért érdekes, mert éppen reggel volt amikor felkeltem, és benyomtam a gépet. Kikapcsoltam a hangfalt egy napra, és amikor lehült teljesen visszakapcsoltam, és már jó volt a hang. Tehát az volt a gond hogy túlmelegedett.


Azóta is folyamatosan figyelem meg, hogy amikor éjszakára kikapcsolom a számítógépet, de a mélynyomót a hátulján nem kapcsolom ki, akkor reggelre mindig meleg a hátulja.


Ez mitől van? Miért melegszik fel ha nincs is használva? Na meg gondolom fogyasztja is az áramot rendesen, amikor nincs is bekapcsolva a gép...

Elég érdekes.



2023. jan. 27. 07:38
 1/5 anonim ***** válasza:
A hűtése nem adta fel a szolgálatot?
2023. jan. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem hiszem hogy van benne hűtés, legalábbis nincs semmiféle kimenet rajta ventillátornak :S de hát amikor ki van kapcsolva a gép akkor alapból sem kéne működnie, nem?
2023. jan. 27. 09:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem zúg akkor, amikor ki van kapcaolva, de áram alatt van? Szerintem a transzformátorával van gond.
2023. jan. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nincs semmi baja, csak bekapcsolva hagytad. Az, hogy nincs a bemenetén jel, még nem jelenti azt hogy ki van kapcsolva.

Nincs egyébként benne aktív hűtés, a hátlap maga a hűtőfelület, azért melegíti azt. (Gondolom alumínium hűtőbordák vannak rajta, más hangfalnál legalábbis így szokás megoldani.)

2023. jan. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A hőátadás is romolhat a borda felé.
2023. jan. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!