Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van egy régi laptop, amiben 2...

Van egy régi laptop, amiben 2 partícióra van osztva a hdd. A c partíción van a win10, a d teljesen üres. Az a kérdés, hogy a d-re tudok e telepíteni egy win7-et? Vagy mindenképpen formázni kell a c-t, és arra telepíteni?

Figyelt kérdés
nem akarom törölni a meglévő telepítést, csak szeretnék egy win7-et is telepíteni, mert a win 10 nagyon lassú. Azért kérdezem, mert amikor a boot sorrendet állítom, akkor ugye a bios nem lát partíciókat. Ha telepítem a másik wint a d-re, akkor lehet majd választani hogy melyikbe akarok bootolni?

2023. jan. 29. 16:18
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Telepíthetsz ha elég nagy az a partíció, aztán kiderül, hogy kell-e valami plusz bootoláskezelő program rá. Nem tudom, hogy ilyet a win7 alapból tartalmaz-e.
2023. jan. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezzel tökéletesen megbírkózik a Windows 10 boot managere, így nyugodtan telepíthetsz a másik partícióra is windowst, vagy bármi egyebet is, feltéve ha a gépedhez vannak Windows 7-es illesztőprogramok. Sajnos az újabb kütyükhöz nem mindegyikhez van, főleg amióta a Windows 7 elveszítette a támogatást.
2023. jan. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]

Google Translate tudja fordítani.


Legyen minimum 20-50GB allokálatlan lemezterület, és arra a Windows 7 installer elkészíti a szükséges partíciókat. Létező partíció is biztos lehet rendszerpartíció, de én a helyedben újracsinálnám a telepítőben akkorára, amekkorára szeretném. Esetleg annyi, hogy legyen egy külön adatpartíció is, a rendszerpartíciókst pedig hagyd akkorára, amekkora feltétlen elég.


Én amúgy egyáltalán nem javaslom a Win 7-et, nem jön már rá biztonsági frissítés. Milyen programokat használsz? Egy linux Mint Cinnamon mehetne a Windows mellé, vagy ha már láttál parancssort, akkor Manjaro. Arra kell vigyázni, hogy néha a Windows frissítés elrontja a dual-bootot, szóval nem merem nyugodt szívvel ajánlani abszolút kezdőknek a Win + Linux kombót ilyen formában.

2023. jan. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

A win7 nem ismeri fel a win10-et.

Jó eséllyel se tapipad se hálózat és csak 640x480 monitort kapsz..

És vissza se tudod állítani hozzáértés híján. Viheted szervízbe.....

2023. jan. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 lali51 ***** válasza:
50%
Tudod telepíteni a Windows 7-et csak utánna nem tudsz bootolni a Windows 10re.
2023. jan. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!