Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows 10/ 64 bit által...

Windows 10/ 64 bit által letiltott kábelátalakítóadaptert hol tudom feloldani?

Figyelt kérdés

Történet dióhéjban annyi, hogy két monitort használok és a második monitorral történt meg a legutóbbi Windows frissítés és nem az elsődleges monitorral így az elsődleges monitor átalakítóadapterét letiltotta.


Mi ilyenkor a megoldás?



#adapter #Windows 10 #kábel átalakító #kábel átalakítóadapter #kábelátalakitó
2023. jan. 31. 15:30
 1/7 P.O.C. ***** válasza:

Azt nem ismeri fel, mint hardvert így az eszközkezelőben sincs ott.


Talán videokártya drivert fissítette olyanra, aminél jelentkezett ez a bug.

A videokártya driver újra telepítését javaslom.

2023. ápr. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Más megoldást ismersz esetleg?


Amit kipróbáltam az a következő:

elkezdtem feltelepíteni az új drivert aztán kihúztam a videokártyából a jól működő monitort és csak az volt rádugva -bekapcsolva- ami nem akar működni.

Telepítés végig ment de a monitor nem kapcsolt be, majd rádugtam a korábban is működő monitort és azzal használható a sz.gép.

2023. ápr. 2. 11:17
 3/7 P.O.C. ***** válasza:
Működik az az átalakító egyáltalán? Nézd meg másik gépen. Lehet hogy nem is a Windows frissítés okozta.
2023. ápr. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen működik az adapter.

A probléma akkor jött elő amikor huzamosabb ideig a másodlagos monitort használtam elsődlegesként és nem kapcsoltam be az elsődleges monitort, s mindeközben frissítettem a videokártya driver -ét, aztán amikor az elsődleges monitort akartam volna használni már nem kapott jelet így nem kapcsol be.


Az a helyzet, hogy Windows 10 - 64 bit alatt ez már a második ilyen adapter amit letiltott.


Addig nem tiltja le amig

2023. ápr. 2. 12:48
 5/7 A kérdező kommentje:

Feltételezem addig nem tiltja le a driver a adapteres monitort amíg azzal kapcsolod be a sz.gépet (minden nap) és azzal is telepíted fel a videokártyához tartozó drivert.


Erre szerinted van bármi megoldás?

Még abban is kételkedem, hogy ha újra raknám a Windows-t akkor sem működne.

2023. ápr. 2. 12:52
 6/7 P.O.C. ***** válasza:

"Esetleg olyat tud a Windows 10/64 bit, hogy két teljesen különböző videókártyát rakok a gépbe és az egyikről az egyik monitor a másikról meg a másik? Óriás hülyeség?"



Működhet ez is igen, de szerintem egyszerűbb a monitort olyanra lecserélni ami már rendelkezik a szükséges bemenetekkel és nem kell átalakítózni, ami mindig csak egyel több hibaforrás lehet.

2023. ápr. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igazad van, videókártyához kompatibilis monitort kéne vennem.

Az van, hogy a mostanit nincs szívem kidobni, megaztán amire használtam, böngészés, olvasás, YouTube arra optimális volt LG Flatron W2240s - PN.

Az lenen a szuper ha ugy tudnék monitort szerezni, hogy ezt beszámítják. :)


Esetleg ha valaki nagy Windows hacker az segíthetne. ;-P

2023. ápr. 2. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!