Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hp laptop garancia érvényes...

Hp laptop garancia érvényes papírok nélkül?

Figyelt kérdés
2023.12 hóig érvényes garancia a laptopomra, de nincs papírom róla mivel használtan vettem. A Hp oldalán sn szám alapján érvényes. Most akkor buktam a garit mert nincs papírom róla, vagy megcsinálják?
2023. febr. 8. 20:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Én felhívnám első körben azt, akitől vettem, második körben addig kutatnék a holmijaim között, amíg rá nem akadok), hátha neki megvannak még (főleg, ha mostanában - esetleg karácsonyra vetted/kaptad), harmadik körben megkérdezném a lakótársamat/szüleimet/páromat (akitől kaptam, ha kaptad).


Amúgy normális esetben az ember nem szokott a garanciával foglalkozni (én legalábbis nem), csak akkor, ha valami olyan gebasz van, ami tutira nem az én hibám, és ha relatíve friss, új a termék. Egy 5 éves laptopra pl. hiába keresel bármiféle garanciát, mert nonszensz (lejárt mindenféle garanciaidő), nincs, ugyanígy egy egyhónaposra sincs, ha ráöntötted a kólát, vagy a vizet (saját butaság, ilyesmire nem szoktak garanciát vállalni).


Amit még lehet, hogy minden ilyen drága dologra mindenféle eshetőségekre (vízkár, tűzkár, leejtés, nem tudom én, micsoda) külön-külön, súlyos pénzekért biztosításokat kötsz, de az ha nem vagy egy balhés, zűrös ember, aki rendszeresen hülyeségeket csinál, szerintem felesleges.


Én pl. rohadt sokat dolgozom gépen, napi 15-16 órát tuti üzemel a gép, de nálam alapszabály, hogy vizes kézzel nem nyúlok hozzá, mert az kinyírja, evés közben - pláne, ha olyat eszek - szintén nem, italt nem rakok a közelébe, stb.

2023. febr. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Papír - számla általában szükséges minden garancia esetén.

De felhívod őket, aztán meglátod.

2023. febr. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!