Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem "bootol" be ssd-ről...

Miért nem "bootol" be ssd-ről a rendszer?

Figyelt kérdés
Szóval a hdd-t lecseréltem ssd-re egy hp compaq 8510p(igen elég öreg) laptopban. Már a laptopon se tudtam újra telepíteni, mikor a hdd volt benne akkor sem. Így beraktam a gépembe az ssd-t és úgy telepítettem fel rá a windowst. Miután a gépen szépen be bootolt és működöt kivettem és bele tettem a laptopba a hdd helyett de nem akar az istennek se betölteni, pedig mindent próbálgattam. Viszont a régi hhd-vel bebootol rendesen. A segítséget előre is köszönöm!

2023. febr. 14. 23:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%

Szóval van egy ssd, amit "beraktál" egy másik pc-be, ott feltelepítettél rá egy windows-t, majd kivetted az ssd-t és beleraktad egy laptopba?


Mert, ha igen, akkor azt mondd meg, hogy ennek miért kellene működnie?

2023. febr. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam, hogy feltelepítem rá a windowst és az rajta lesz :'D
2023. febr. 14. 23:52
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ebben a részében nem tévedtél. Ha nem törölted a háttértárról, akkor azon bizony rajta van, de ennyi.


Amúgy még van zavaros rész a leírásodban, szóval én nem szeretném látatlanban megtippelgetni, hogy mi a helyzet, hogy utána meg el kezdjünk veszekedni a dolgon. Olvass utána dolgoknak.


Pl.:

Rendszerkövetelmények adott oprendszerhez.

License feltételek adott oprendszerhez.

SSD csatlakoztatása régebbi alaplapokhoz.

Meg még sok más, és biztosan közelebb jutsz a megfelelő válaszokhoz.

2023. febr. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Előzőleg is ez a windows volt rajta, és elméletben támogatja az ssd-t is. De ha leírod mi a zavaros szívesen kifejtem
2023. febr. 15. 00:02
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Telepítsd újra a végleges helyén... :)
2023. febr. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
nem tudom ugyanis a laptop nem engedi kiválasztani az usb bootot, ezért telepítettem máshol :D és a biosban is körbe neztem
2023. febr. 15. 00:22
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A laptop BIOS-a látja az SSD-t, tudja, hogy csatlakoztatva van? A boot sorrendben (ha lehet módosítani) benne van az SSD vagy az, amiről telepítenél, és tudod módosítani a sorrendet?
2023. febr. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

De tud bootolni usb ről

(hacsak nem 20 évnél idősebb)

2023. febr. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg kéne így is működnie, de nem feltétlenül. (Én is csináltam ilyet korábban és akkor működött, de ez nem ajánlatos.) Más hardvereket tartalmaz, teljesen más firmwarek és driverek lettek inicializálva telepítés után, valószínűleg ezért nem megy. Egy asztali PC-be tetted az SSD-t és azon telepítettél rá Windowst? Milyen idős a gép, amin feltelepítetted? Valószínű, hogy a két eszköz hardverei nagyban eltérnek egymástól, ezért nem bootol a másikon, vagyis a laptopon.


Telepítsd újra azon az eszközön, amelyikben használni szeretnéd, ez nem jó megoldás, hogy kiveszed és átrakod a telepített rendszert egy teljesen másik gépbe, mert semmi garancia, hogy egyből működni fog. Telepítsd újra lemezről, bár szerintem kéne USB boot opciónak is lenni a BIOS-ban.

2023. febr. 15. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ami még lehet:

UEFI módban lett telepítve a Windows és maga a telepítő is úgy lett a pendrive-ra téve? GPT-s partíciókat hoztál létre az SSD-n és a pendrive-on?

Ha a laptop ezeket nem ismeri, akkor legacy bios-os rendszer és MBR-s partíciók kellenének.

2023. febr. 15. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!