Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudnak egyszerre több...

Bulcsando kérdése:

Hogyan tudnak egyszerre több adatot tárolni egy qubiten úgy hogy annak legyen értelme ?

Figyelt kérdés
Azt halottam hogy a quantum számítógép két qubiten 4 féle információt tud tárolni egyszerre hogyan tudják ezeket beírni a qubitekbe majd kiolvasni? Mivel amint megvizsgálják összeomlik a szuperpozició és csak egy féle állapot lesz és a többi lehetőség elvész vagy nem ?

2023. febr. 19. 17:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Úgy hogy egy qubit nem 2 állapotú..?
2023. febr. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

nem 4 lehet hanem gyakorlatilag vegtelen informacio kinyerheto belole 0 es 1 es "kozott"

2alapot van ugyanugy de vegtelen is


igy a 4 ezt nem takarja igy nem tudom honnan jott

2023. febr. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én úgy halottam hogy csak két állapot van de az egyszerre van jelen a qubitben hogy a részegyke spinje milyen irányba igazodik rá a mágneses térre bár lehet de miután megvizsgálják és összeomlik utána hogyan érik el hogy megint ugyan olyan állapotba kerüljön nem vész el a többi lehetőség vagy egyáltalán hogyan manipulálják a lehetőségeknek a valószínűségeit ami tárolja az adatot ?
2023. febr. 19. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!