Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az Intel Core I5 12600T...

Az Intel Core I5 12600T processzoról lelehet venni annyi Power Limitet, hogy olyan vagy magasabb órajelen menjen mint a mezei 12600 vagy a K-s modell?

Figyelt kérdés

3 hónapja összeszereltem egy gépet otthoni alap felhasználásokra és régebbi esport játékokra mint pl Valorant, Ranbow SS, Overwatch, Quake 3 és mivel úgy voltam vele csak régebbi játékokkal játszok. Ezért egy minél kevesebbet fogyasztó pct raktam össze. Gondoltam ha erősebb pc kell akkor a procit is tudom fejleszteni ebben a foglalatban. A videokártya meg elég mindenre Full HD monitor mellett szerintem a Ray Tracinget leszámítva. Ezért is igyekeztem minél minőségibb tápot venni minthogy azt nézzem, hogy bele rakjak egy 700-800 meg 1000+ os tápot, hogy jövő biztos legyen. Pedig a minőségi 500W mellé is be lehet tenni komoly kártyát csak az xx70, xx80 felejtős

I5 12600T

Crucial 16GB DDR5 5200MHz CT16G52C42U5 Ram

EMTEC X150 2.5 2TB SATA3 SSD

Palit GeForce RTX 3050 8GB

Segotep GP600T 500W 80 Plus

Titanium tápegység

ASUS TUF GAMING B660M-PLUS WIFI Alaplap


Most szeretnék a processzoról feloldani órajeleket. Mert vannak új játékok amik megfogtak és szívesen játszanék velük magas fps szám mellett. Pl az Uncharted 4 Lost Legacy, Harry Potter Hogwarts Legacy, Warzone 2, Spider Man Miles Morales, Biomutant még régebbi cím



2023. febr. 19. 21:23
 1/8 A kérdező kommentje:
Ha sikerül kikapcsolni a power limitet az mennyire növeli meg a fogyasztást?
2023. febr. 19. 21:37
 2/8 anonim ***** válasza:

A 12600T maximum turbo power limitje 74W, a 12600KF-nek 150Watt.


A B660-os lapban nincs lehetőséged tuningra, a 12600T pedig lockolt processzor így ott az órajelekkel nem tudsz játszani: annyi amennyi gyárilag megadatott. 4,6GHz a plafon ennél a processzornál ( a 12600nál 4,8, a Knál 4,9 ).


A biosban az AI Tweeker menüben az Internal CPU Power Management alatt találoda következőket:

-Long Duration Package Power Limit

-Package Power Time Window

-Short Duration Package Power Limit


Ki kell tesztelned mennyire érdemes feltolni a power limitet ( ahol elérte a max turbó órajelet tartósan és stabilan, e felett már csak feleslegesen küldöd neki az áramot ), hol lesz stabil a turbó órajel és mi az amit hűteni tudsz. Ez lehet 100-120-150 Watt vagy akármennyit. Normál esetben a 12400/12500-ak 75Watt körül mennek, a tied gyárilag ennyin fel tud turbózni 4,6GHz-re így hasraütésre valahol 75-110 Watt között lesz egy stabil magas órajeled. E felé belövöd a PL2-t ( short duration power limit ) de ez a te esetedben igazából mindegy, mert ha eléred a max 4,6GHz-et a longnál akkor úgy is az a vége. Az intel gyári ajánlása ide a Long DPL 125%-a de neked nem feltétlen szükséges ennyire feltolni.


A Package Power Time Windowst kiékeled maxra és kész. A turbo time limit az fix 28 másodperc, de ha alap Package Power Limitnek a turbó értékét adod meg végtelen turbód lesz :)


Ha szerencséd van akkor 75-100Watt között eléred a stabil 4,6GHz környékét , ha nagyon szerencsés vagy akkor 75Watton meg lesz a stabil all core 4,6.


A lap lehetőséget ad a BCLK értékének a növelésére amivel nő a processzor órajele meg úgy minden másé is ami a BCLKhoz kötött így ezt nem nagyon ajánlott piszkálni. A TDP keret kimaxolásával gyakorlatilag egy alacsony fogyasztású i5-12500-at kapsz ami teljesen korrekt minden játékhoz, a videókártyához meg még sok is :)

2023. febr. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszod, ha minden jól megy akkor elérhetem egy 12500 szintjét kisebb fogyasztással akár? Azt észre vettem, hogy ezeknél a régebbi játékoknál hiába alacsony az órajel a vga mindig 100%-on megy a cpu meg így sem nagyon éri el a 30%_ot a kártya vissza fogja.
2023. febr. 19. 22:44
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Azt észre vettem, hogy ezeknél a régebbi játékoknál hiába alacsony az órajel a vga mindig 100%-on megy a cpu meg így sem nagyon éri el a 30%_ot a kártya vissza fogja."


Valamit nagyon félreértettél. Ha maxon megy a GPU akkor ez a plafon, ha többet tudna a processzor akkor sem tudná hova küldeni az adatot mert a GPU már maxon van. Nem fog vissza semmi semmit, ennek így kell működnie. Játékoknál az a legfontosabb, hogy a GPU 100%-on menjen, elvégre ezért vetted.

2023. febr. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez butaság.a régebbi játékok nem használnak 12 szálat,azért tűnik alacsonynak a cpu használat.ha a vga maxon megy akkor az limitál.
2023. febr. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen ez a normalis hogy a vga maxon megy a proci meg alatta ez igy van jol nem kell hozza nyulni max a vgat huzzad
2023. febr. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6 De új játékok alatt a 12600T alap órajele. Vagyis az a 2.1ghz nem kevés? Vagy ebben a prociban már van annyi erő, hogy ne számítson?
2023. febr. 19. 23:20
 8/8 anonim ***** válasza:

Neked kell tudni, te használod. Kihajtja 100%-ra a videókártyát vagy nem? :)


4GHz felett már bőven jó lesz az RTX3050-hez( de még a 3070.hez is ).

2023. febr. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!