Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért van, hogy időnként...

Miért van, hogy időnként ennyire durván belaggol a laptop? Meg még pár kérdés ezzel kapcsolatban.

Figyelt kérdés

van benne egy 3050, meg egy 5600H proci fűti.

kijelző mellett van rajta egy monitor, a kijelző és a monitor is 1920*1080p60 felbontásban üzemel, egyiken általában játszani szoktam, másikon chrome, youtube esetleg chat, guide-ok vannak.


Pár hete észrevettem, hogy néha mikor játszok (pl path of exile-al, fent írott felbontásban, dx12-vel) + meg van nyitva másik monitoron a chrome, megy egy youtube podcast, akkor ritkán, de van hogy brutálisan belaggol. Az egér elkezd akadni, a játék, a videó, minden mintha kavicsot dobnál a fogaskerekek közé.


Ez mitől lehet? Megéri megnézetni, míg garanciás?

Dolgozni is ezen szoktam, így aggódom, hogy nem jutna vissza hozzám mondjuk egy héten belül...


Egy Lenovo Gaming 3 15ACH6 laptopról van szó.


Valamint, így hogy garanciás, én ki tudom takarítani, pl portalanítani, ilyesmi? Lehet a hűtőjére belülről már lerakódott a sok por, és nem akarnám pl egy tisztításért szervizbe küldeni. Bővíteni akarok benne ramot, megerősítették hogy bírja a 32 GB-t, nekem meg ez pont jól jönne, meg mondjuk egy merevlemez bővítés, mert most egy 500 gb-s nvme ssd van benne de azt már nem tudom, hogy fér-e bele mégegy ssd.



TL;DR:


Szóval

- van értelme szervizbe küldenem?

- ki tudom takarítani úgy, hogy ne vesszen el a garancia?

- tudok benne bővíteni ramot és ssd-t (legalább megnézni milyen/mi van benne) garancia vesztés nélkül?

- van rajta egy USB-C 3.2 gen 1 port, ha veszek egy ugyanilyen foglalatú usb elosztót és arra rádugok egy külső SSD-t, az kb mennyi teljesítmény vesztéssel járhat? Megéri egyátalán?


2023. márc. 23. 13:25
 1/3 anonim ***** válasza:

- van értelme szervizbe küldenem? > nincs, mivel alapvetően működik a laptop, nemdebár


- ki tudom takarítani úgy, hogy ne vesszen el a garancia? > ha nincs leragasztva az alja tamper matricával, akkor igen


- tudok benne bővíteni ramot és ssd-t (legalább megnézni milyen/mi van benne) garancia vesztés nélkül? > ua. mint az első pontban + meg kell nézni a gari feltételeket


- van rajta egy USB-C 3.2 gen 1 port, ha veszek egy ugyanilyen foglalatú usb elosztót és arra rádugok egy külső SSD-t, az kb mennyi teljesítmény vesztéssel járhat? Megéri egyátalán? > nem vesz le a teljesítményből, megéri, tudsz filmet hurcolászni egyik gépről a másikra, vagy mire gondolsz...

2023. márc. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

- Emiatt ne küldd szervizbe. Inkább próbáld valamivel monitorozni, mi eszi ilyenkor a CPU-t, RAM-ot, SSD-t. Az automatikusan induló programokat alaposan nézd át, ami nem kell, ne induljon el. Ehhez használd a Feladatkezelő Indítás szekcióját. Ha alap esetben nem vagy rendszergazda a gépen, akkor rendszergazdaként is indítsd el, mert akkor megjelennek olyan alkalmazások is itt, amit egyébként nem látnál.


- Ki tudod takarítani. Használj hozzá sűrített levegőt vagy olyan porszívót, ami tud fújni is. Ha egyik sincs, vidd le benzinkútra és fújd ki a pumpával. Szétszedni sem kell feltétlen, általában elég, ha a hozzáférhető szellőző pontokon befújsz. Újrapasztázni pedig fiatal gépet nem kell.


- Memória bővítés általában nem szokott problémába ütközni, de biztosat a gép kézikönyvének áttanulmányozása jelent. Ott le van írva, meddig bővíthető, illetve lehet találni az egyes típusokhoz kompatibilitási listát is. Ami azon rajta van, azzal biztos bővíthető, de általában más típusokkal is. Ha lehet, arra figyelj, hogy olyan legyen, mint ami már bent van vagy legalább az órajel egyezzen, hátha megy a kettő dual chanel-ben.

SSD esetében a bővíthetőség kérdéses, tanulmányozd a gép leírását. Lehet, hogy az egyetlen mód a bővítésre a jelenlegi eladása és helyette nagyobb beszerelése.


- Mindenképp lesz valamennyi visszaesés, de a mértékét nehéz megmondani. Amennyiben állandóan így használnád, akkor ettől függetlenül nem javaslom, mert a sok mozgatástól tönkremehet jobb esetben a kábel, rosszabb esetben (gyengébb kialakításnál) a port is. Hasszú távú használat mellett csak akkor gondolkodj ilyenben, ha a gép és a meghajtó egyáltalán nem mozog.

2023. márc. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
66%
És igen, ahogy #1 írta, érdeklődj a garanciavesztés kérdésében a boltnál, ahol vásároltad vagy nézd át a kapott doksikat ezügyben.
2023. márc. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!