Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy Hitachi 320 Gb , 7200rpm/S...

RSV4 kérdése:

Egy Hitachi 320 Gb , 7200rpm/SATA-2 HDD - nél a Hard Disk Sentinel azt írja , hogy : Teljesítmény 75% , Kondció 95 % Becsült hátralévő élettartam : több mint 95 nap és ezt írja már két hete.Kérdés , hogy él akkor még legfeljebb 95 napot?

Figyelt kérdés
Mellesleg kb. 11 éves és pár napja kattógó , leállás hangokat adott ki és le is állt , de az egér mozgott az asztalon majd újraindulgatott.Párszor újba kellett raknom mire újra ment kattanás , megállás nélkül.Most viszont 40 foknál (HDD) lefagy és pihentetni kell.Ez inkább netezésnél van.Az első kattanés kb. 3 éve volt.Csoda , hogy ennyit ment.

2023. ápr. 2. 19:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

A Hard Disk Sentinel valóban nem ad pontos adatokat csak annyit mutat lényegében, hogy vmi baj van a winchesterrel.


Nekem notebook hard diskjére 9%-ot mutat, kivettem, rákötöttem asztali gépre, ugyanazokat az értékeket mutatta teljesen más hárdver környezetben is.

Ergo a winchesterről olvassa ki az adatokat, valószínűleg nem jól értelmezi a program.


Viszont sajnos én is tapasztalok egyre több hibát a gépen, legtöbbször azt, hogy fájlok sérülnek meg vagy tűnnek el a gépről minden előzetes ok nélkül.

Ez a winchester megérett a cserére, tervben is van a közel jövőben.


A kérdező is leírja, hogy hibákat észlel a vinyóban, tehát vmi baj van vele.

Am. sztem a Hard Disk Sentinel azért mutat fals adatokat, mert nem ingyenes program csak senki sem fizet rá elő.

2023. ápr. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Ha a kérdező megmutatná a HDS fő és smart oldalt (a fejlécet sem levágva a képről) akkor többet lehetne mondani. E nélkül csak tippelgetni lehet.
2023. ápr. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

HDS - Fő oldal : [link]


HDS - S.M.A.R.T. oldal: [link]

2023. ápr. 3. 15:10
 14/19 anonim ***** válasza:

Nincs semmi baja. Azon kívül hogy öreg. 95% kondíció miatt minek pánikolni???


A hds installálása óta az a hibás kábel okozta a teljesítmény csökkenést. Higgyj neki hogy egy kevésbé kontakthibás kábel azt is kijavítja előbb utóbb.

2023. ápr. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Hibás kábel ? A Hdd adatkábele? A HDD support kábelének végén levő csatlakózófej 3 tüskéje enyhén kotyogott , fixáltam , azóta nem volt kattanás és leállás , talán ez okozta , viszont a CD ROM és a HDD adatkábelét megcseréltem.Az alaplapon mindeniket a maga helyére dugtam vissza csak a kábeleket cseréltem át. (ugyan olyan) Kérdezném ha lehet , hogy : 1. A tüske enyhe lazasága okozhatta - e a kattogást ? (kattogás torrentezésnél , böngészésnél/letöltésnél , adatmásolásnál , sőt volt , hogy windows újratelepítésnél jött elő)

2. Amennyiben a CD ROM adatkábele nem megfelelő és pont azt tettem át a HDD - hez , az okozhatja - e a HDD fagyását 40 fokos melegedésnél vagy gyors melegedést idézhet - e elő ha simán csak bebootolok , de nem indítok rajta semmit?

(úgy emlékszem , hogy volt már úgy hogy a gép nem látta a CD ROM - ot , talán kábel hiba?)

A válaszadást nagyon tudnám értékelni , köszönöm.

2023. ápr. 3. 18:35
 16/19 anonim ***** válasza:
11%
kábel miatt hddsentinel fals pozitívot dob.
2023. ápr. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Support vagy adatkábel ?
2023. ápr. 4. 14:18
 18/19 A kérdező kommentje:
Bocs , nyílván az adatkábel.
2023. ápr. 4. 14:27
 19/19 A kérdező kommentje:
2023. ápr. 4. 14:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!