Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor garancia(?)

Processzor garancia(?)

Figyelt kérdés

Tegnap érkezett a gépem darabokban az aquától.

Összeraktam, figyeltem, hogy a processzort csak a szélén fogjam meg stb. Bekapcsoláskor viszont az alaplap jelezte, hogy a cpuval gond van. Az intel saját hűtőjét raktam a gépbe. A kompatibilitást ellenőriztem az alaplap honlapján es az jó. Tudom garanciáltatni a processzort?


2023. ápr. 25. 11:12
1 2
 1/15 P.O.C. ***** válasza:

A processzor a legritkábban meghibásodó alkatrész a számítástechnikában (kivéve ha szénné van húzva). Nem tartom valószínűnek hogy azzal van a baj.

Mi a hibaüzenet pontosan? Mi a proci és az alaplap pontos típusa?

2023. ápr. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Processzor: intel i5 13400

Alaplap: Asus tuf gaming b660m-plus wifi d4

A hibaüzenet pedig az alaplap jobb felső sarkán kis led világít.

2023. ápr. 25. 12:32
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A processzorodhoz a bios-t kell frissíteni a 1620, vagy újabbra(ajánlott az elérhető legújabb).
2023. ápr. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Így van. Én is a bios verzióra gyanakodnék elsősorban. Processzor a legmegbízhatóbb alkatrésze a mai PC-knek.

CPU jelzést adhat amúgy meg memóriahibára is. De azok is elég megbízhatóak, így ott inkább a csatlakozással lehet gond.


Bios frissítést csináld meg elsőnek mindenképp. Sok mai alaplapot lehet már akár proci nélkül is frissíteni... tiedről nem tudok nyilatkozni. Nézz utána.

2023. ápr. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A biosba nem tudok belépni, ha áram alatt van a gép és bekapcsolom, a ventillátorok és a fények kb 10 másodpercig mennek aztán leáll a gép es kb 5 másodperc után ugyanez ismétlődik
2023. ápr. 25. 13:01
 6/15 anonim ***** válasza:
43%

Nekem az nem jött le, hogy az alaplap is új vagy nem?

Ha nem új akkor rakd vissza bele a régi procit és úgy frissítsd a bios-t.


Általában a gép ad hangjelzsét is ha valami nem teszik neki, be van kötve a hangszóró ?


Másegyébről akár tápprobléma is lehet, nem tudom mit cseréltél ki egész pontosan a gépben.

2023. ápr. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Átnéztem a kézikönyvét. Ezen az alaplapon nem lehet processzor nélkül bios-t frissíteni. Szóval mindenképpen kell egy olyan proci, amit támogat a jelenlegi bios és azzal elindítva lehet csak frissíteni. Ott rontottad el, hogy a vásárláskor nem kértél bios frissítést. Pár ezer forintért megcsinálták volna és most nem lenne ez a probléma. Most utólag csak azt tudod csinálni, hogy vagy nekiállsz az ismerőseid között keresni egy olyan procit, amvel lehet frissíteni az alaplapot(elég kicsi az esély), vagy elviszed egy szervizbe, ahol megcsinálják neked. Az utóbbit javaslom.
2023. ápr. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Minden új, van egy hangszóró bekötve, de az nem szól, próbáltam azt, hogy kiszedtem a ramokat és úgy sem szólt.
2023. ápr. 25. 13:17
 9/15 anonim ***** válasza:
21%
Na ezért nem rendelünk komplett gépet ilyen nagy webshopokból, hanem a helyi számtechboltba rendeljük be, ahol minden ilyen malőrt gyorsan és ingyen orvosolni tudnak.
2023. ápr. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#kérdező - "A hibaüzenet pedig az alaplap jobb felső sarkán kis led világít."


De milyen színű a lednek a világítása? Hogy mi a hiba különböző színnel jelzi.


VGA - Fehér

CPU - Piros

DRAM - Sárga

2023. ápr. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!