Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Károsodni fog ettől a videókár...

Károsodni fog ettől a videókártya?

Figyelt kérdés
Volna egy powercolor red devil rx580 8gb kártyám,amin nem rég lett pucolva pasztázva 3 honapja kb.Sok helyen olvastam hogy ezeknek a kártyáknak borzalmasan hangos a ventilátora még jól szellöző házakban is. Próbálkoztam driverben,szofrverben "Afterburner" ventilátor görbével is amin olyan 2000rpm fordulaton még elviselhető,olyan 70 és 80 fok körüli értékeket értem el. De egyre melegebb lessz az idő akkor lesznek a gondok. Utána néztem techpowerup-on a kártya allul feszültségezésével viszonylag jó hőmérsékleti értékeket lehet elérni alacsonyabb zaj mellett. Ezzel a beállítással mekkora teljesítmény veszteségre lehet számítani?

2023. máj. 14. 10:34
 1/2 anonim ***** válasza:
86%
5% maximum. De inkább annyi se.
2023. máj. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Vagy akár semmi, egyszerűen játszani kell vele picit, mert gyárilag úgy állítják be őket, hogy azzal a fesszel minden GPU képes elérni az adott órajeleket, de rengeteg van ami alacsonyabb fesszel is tudja ugyanazokat az értékeket tartani, a gyártók simán biztosra mennek.
2023. máj. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!