Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik a jobb ha SSD-re...

Melyik a jobb ha SSD-re telepítem a Windows 11-et vagy HDD-re , és miért jobb?

Figyelt kérdés

2023. máj. 16. 18:50
A kérdező szavazást indított:
SSD
HDD
Teljesen mindegy
28 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
SSD, mert HDD-ről iszonyat lassú lesz. :D
2023. máj. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
SSD gyorsabb, HDD lassabb. Nekem volt mindkettőn Windows 10 és nem panaszkodtam soha, hogy túl lassú lenne, nekem megfelelt
2023. máj. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
26%
Ha a géped többi része elég jó, akkor mindegy, minimális töltési különbségek vannak. Ha viszont közép/alsó kategóriás gépről beszélünk, azoknak kb egy megváltás az SSD-s op rendszer, elég masszívan tapasztaltam win10 alatt.
2023. máj. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

"minimális töltési különbségek vannak"

Nézzél utánna mielőtt hülyeségeket írkálsz bro!

2023. máj. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
18%

Utána néztem, saját gépen, mivel amikor összeraktam pont az ssd-t hagytam ki, cserébe jobb videokártya és processzor került bele anno. WD black és sata3 samsung közt alig volt érezhető különbség. Most, hogy pci-es m.2-es van már látni valamit, de nem azon a kb 20 secen fog múlni betöltési időben, játéknál pályák közt talán még érezni, de mivel elég bika mind a proci mind a vga, nem olyan eget rengető mint ahogy leírod.

Persze ha 15 éve is elavult konfignak számító géppel tolod, akkor igen, ott érezni fogod az SSD-t.

2023. máj. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

SSD-re megy akkor a a win 11.

Melyik márkás ,vagy tipusú SSD-t ajánlátok?

Kingston, PNY, Crucial, Samsung?

2023. máj. 16. 21:00
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Samsung vagy Crucial, azokkal nem nyúlsz mellé.

M.2-es PCIe SSD-t lehetőség szerint.

Ha csak Sata3-mas játszik akkor Crucial MX500 az ajánlott.

2023. máj. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Amit csak lehet, az menjen SSD-re. Programok mindenképp, mert azok profitálnak belőle a legtöbbet.


Sata esetén samsung evo vagy wd blue 3d vagy mx500


M.2 nvme esetén kingston NV2 általában az árbajnok.

2023. máj. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 P.O.C. ***** válasza:
82%

Ez már nem is lehet kérdés. 4000 Ft -tól van új SSD, amin elfér a rendszer. Innentől kezdve önszopatás, aki mégis HDD -ről futtat bármilyen rendszert.

Én 2012 óta csak SSD -n futtatok rendszereket, pedig akkor még nem volt ilyen olcsó. Már Windows 7 alatt is hatalmasat dobott a felhasználói élményen, 10-re, 11 -re meg egyenesen kötelező.

2023. máj. 17. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!