Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » MacOs -en hogyan lehet, hogy...

Névtelenül nevű kérdése:

MacOs -en hogyan lehet, hogy NE induljanak el ablakok a rendszer indításakor?

Figyelt kérdés

Azokról az alkalmazásokról van szó, amelyeket nyitva hagytam az előző rendszerleállításkor.

Például ha a safarit meg az apple music-ot nyitva hagyom, de legyen ez bármi, aztán leállítom és újra elindítom a rendszert, akkor NE nyíljanak meg ezek a nyiva hagyott appok (sem).

Nem a beállítható, rendszerrel együtt indítható alkalmazásokról van szó.

Lenne lehetőség előre beállítani, hogy melyek nyíljanak meg automatikusan, de nem erről a beállításról beszélek, hanem hogy semmi, az ég világon semmi ne nyíljon meg a számítógép bekapcsolásakor.



2023. jún. 3. 08:05
 1/8 anonim ***** válasza:

- Lépj ki belőlük leállítás előtt. Néhánysoz megnyomod a Command+Q-t.

- Bal felül alma menü, lenyitod és a Úgy nyomsz a kikapcsolásra, hogy közben megnyomod a CTRL-t. A Kikapcsolás mögül eltűnik a 3 pont. Így nem nyit meg semmit következő indításnál.

2023. jún. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!


Igen, ez majdnem maradéktalanul megoldaná a problámámat. Én viszont azt szeretném, hogy még akkor se nyíljanak meg ezek a rendszerindításkor, ha azokat egyébként a leállításkor nyitva hagytam.

Ha valamit nem tud bezárni automatikusan a leállításkor, akkor kérdezzen rá, hogy mentem-e a munkámat.

2023. jún. 3. 08:39
 3/8 A kérdező kommentje:
A Ctrl-t kipróbálom. :)
2023. jún. 3. 08:40
 4/8 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam, de nem tűnt el a 3 pont. Nyomva tartottam a Ctrl-t. Megint megnyitott mindent ami nyitva is volt.
2023. jún. 3. 08:43
 5/8 anonim ***** válasza:
ALT. Nem CRTL. Bocsánat!
2023. jún. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Á! Megvan!


Nálam ez az "OPTION" billentyű.


Igen, így működik! Köszi! :)

2023. jún. 3. 09:09
 7/8 anonim ***** válasza:

Alma -> Kikapcsoláson belül nálad nincs ilyen opció?


[link]

2023. jún. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Van, tényleg, így is jó. Köszi. /Lehet, hogy nekem mindig be volt kapcsolva./
2023. jún. 4. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!