Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ki kell vennem a másodlagos...

Ki kell vennem a másodlagos hdd-t a laptopból ha tönkre ment?

Figyelt kérdés

Tönkre ment a laptopban a hdd mert állandóan ellenőrizni akarta induláskor a w10 meg utána megnéztem harddisksentinellel és több ezer hibás szektort írt.


Ezért a biosban szépen letiltottam a hdd 0 meghajtót.

Viszont amikor szabályos leallással kikapcsolom a gépet akkor a leállás pillanatában van egy ilyen hangos nyikkanás ami úgy hangzik mint amikor hirtelen kihuzzuk a forgásban lévő hdd t. Azon kívül tökéletesen üzemel a gép.


Érdemes vele foglalkozni, kivenni szetszedni emiatt vagy ha engem nem érdekel akkor maradhat így benne magának?


2023. jún. 15. 17:16
 1/6 A kérdező kommentje:
Úgy értem hogy a laptopnak ez árt e ha benne marad a biosban letiltott hibás hdd
2023. jún. 15. 17:17
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem árt neki.
2023. jún. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én kivenném, hogy tovább bírja az akkumulátor.

De, ha szinte kizárólag csak otthon használnám a hálózati feszültségről, akkor lehet hogy csak akkor szedném ki, ha már megvan az utódja.


Egy hibás szektorokkal teli hdd, amelyik le van tiltva, attól még gyanítom, hogy a feszültséget megkapja a működéséhez.

És pár másodperc után belekezd egy öntesztbe és a végtelenségig is eltarthat, amíg megpróbálja a hibás szektorokon található adatot máshova tenni. Ha van még hely egyáltalán kiváltani a hibás szektorokat.

Mert ha nincs már hely rajta a hibás szektorok kiváltására, akkor tényleg megállás nélkül dolgozni fog fölöslegesen és csak meríti majd az aksit.


Ha van egy visszajelző LED a laptopon, ami mutatja annak a HDD-nak az aktivitását és folyamatosan világít, akkor mindenképpen kivenném a HDD-t. Mondjuk ebben nem vagyok biztos, hogyha a bios?-ban le van tiltva, akkor mit jelez vissza róla a gép a felhasználónak.


És még melegszik is és fölöslegesen melegíti a gépet, amíg pörög az a HDD.


Én mindenképpen kiszerelném belőle a rossz meghajtót.

Lehet hogy nem azonnal, hanem egy hónap múlva, (mert nem szeretek kapkodni,) de kiszedném.

2023. jún. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Rendeltem egy 1tb os pny cs900 ssd t. Úgy tervezem ha megjött majd akkor szétszedem és teszem bele az újat.


Nincs rajta vissza jelző led. Ez egy viszonylag új gép. Nem tudom miért ez manapság már nem divat. 11 genes i3 as gép

2023. jún. 16. 09:39
 5/6 xp ali ***** válasza:
Olyan hangjának kell hogy legyen. Tápot attól kap, hogy letiltod biosban
2023. szept. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azóta már tökéletesen üzemel benne az ssd.
2023. szept. 24. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!