Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » DELL Latitude 5430 laptop...

DELL Latitude 5430 laptop bekapcsoláskor a CPU venti miért nem indul el?

Figyelt kérdés

Levettem az alsó borítást, és látom hogy nem forog a venti. 1-2 percen belül túlmelegszik, és alvó módba kapcsolja magát. Ilyenkor csak a bekapcsológomb hosszú megnyomásával tudom leállítani. Az ilyen leállítás előtt viszont felpörög a venti 1-2 másodpercre, és úgy áll le.

Amiket próbáltam takarítás, újrapasztázás, BIOS beállítások alaphelyzetbe állítása. Már csak annyit tudtam kitalálni, hogy veszek bele új ventit, de még előtte kiírom a kérdést hátha valaki tud tanácsot adni.



2023. jún. 23. 21:28
 1/6 anonim ***** válasza:

A választ nem tudom, de gondolom garis a géped... ha egyből akkor vetted amikor megjelent, akkor is kevesebb, mint 1 év 3 hónapos... miért nem hívod a szervízt?


Nekem 5540 van, ami 1 szériával újabb és picit nagyobb, de ezen nem igazán hallok kb soha ventillátort pörögni.

2023. jún. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Valamiért csak magas feszültség esetén indul el talán? 🤔


Garanciát javaslom én is. Latitude-okhoz nagyon jó a támogatás. Nem kell sokáig nélkülöznöd a gépet.


De azért még pár dolgot nézzünk meg...

És tényleg a túlmelegedés miatt áll le? Tehát ezt kiírja valahol? Mert ilyen netezgetéshez nem használ annyi energiát, hogy túlmelegedjen amúgy. A proci 100 fokon kezd el sebességet csökkenteni. A vészleállítás pedig valóban leállítás, azonnali kikapcsolás. Nem alvó módba lépés. Gyanús, hogy más a probléma.


BIOS-ba is benézhetsz, kikapcsolhatod a fan-stop-ot (ha ezt lehet). És egy BIOS frissítés se árthat.

2023. jún. 24. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ez egy 7 éves gép, már nincs gari, pontos típusa Dell Latitude E5430.

a BIOS-ban nem találtam semmiféle állítási lehetőséget a ventikre vonatkozóan.

2023. jún. 25. 21:45
 4/6 anonim ***** válasza:

Ja, ház az más... nem mindegy, hogy idd ki a bilit vagy vidd ki a bilit...


Amúgy ha BIOS-ban állsz, akkor is ugyanez a helyezet, túlmelegszik és kikapcsol?

Én azért kipróbálnám valami portable OS-sel. Legyen akár Linux vagy windows... Nekem azért fura, hogy alvó módba kapcsol és nem csak simán kikapcsol.

2023. jún. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ha a BIOS-ban van a gép ugyanúgy leáll kb 3 perc múlva. Viszont ha leveszem az alsó burkolatot, és fújatom sűrített levegővel(kompresszorral) akkor nem áll le.
2023. jún. 29. 20:22
 6/6 anonim ***** válasza:
A venti csatlakozását igazítanám meg elsőre. Kicsit fújd ki is.
2023. júl. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!