Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új gép nem indul?

Új gép nem indul?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A gyerekemnek 2 hete rakattam össze egy alap Gamer PC-t. Tegnap szólt a fiam, hogy lefagyott a gép, a kikapcsoló gombra sem reagállt, csak az áramtalanítás segített. Elindításkor minden felpörög, de a monitor nem ad képet, a HDD működését jelző fény sem világít, és szintén nem regál a kikapcsoló gombra még úgy sem, ha sokáig nyomom. Sajnos aki összerakta az 2 hetes szabadságát tölti külföldön. Van valami ötlet, mi lehet?

Új minden eszköz benne! USB csatlakozókból mindent kihúztam, úgy sem indul. Tudom, hogy ha zárlatos egy bedugott eszköz, akkor is ez van.


Alap szinten értek az informatikához, de ez kifog rajtam.


Alaplap: GIGABYTE B450 AORUS ELITE

CPU: AMD Ryzen AMD Ryzen 5 5600X

VGA: ASRock Radeon RX 6600 XT

ha esetleg ez segítség...



2023. jún. 25. 17:15
 1/3 anonim ***** válasza:
84%
Hát amit leírsz az alapján meghalt az alaplap sajnos. Ha RAM, VGA hiba lenne akkor ki tudnád a gombbal kapcsolni. Kaptatok vihart esetleg, vagy volt áramingadozás a napokban?
2023. jún. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az alaplapi menüig el kellene tudni jutni, az alaplap csippanásokkal is jelzi a hiba fajtáját, esetleg a pontos okát.

Ha még csippanás sincs, akkor a ház oldalát érdemes lenne leszedni - ha ez nem gari megszüntető ok- és megigazgatni a kábeleket, ellenőrizni a ram-ot, stb.

2023. jún. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A "CPU" piros led világít az alaplapon, megpróbáltuk kivenni, visszatenni a procit de így sem indul. Közben a fiam egyik barátjánál kill lett próbálva a Ryzen, és működik. Sajnos fiammal is arra jutottunk, hogy alaplapos lett... Az emberünk amint visszajön garanciáztatni fogja. Azért az ciki, hogy egy új gamer alaplap így megadja magát. Direkt többen szántam rá, hogy minimum 5 évig ne kelljen vele foglalkozni.
2023. jún. 27. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!