Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Memória hiba vagy más?

Memória hiba vagy más?

Figyelt kérdés

Segítségeteket szeretném kérni. Megpróbálok minden olyan infót leírni, ami talán fontos lehet... A gépemet 2022 decemberében raktuk össze. w11 op. rendszer van rajta (licenszelt), Mostanában olyat csinál, hogy hirtelen kifagy az (hogy ugy mondjam/írjam) egész "gép", és ujra indul. ez az elmult kb. 2 hétben ez kétszer fordult elő. Az eseménynaplóban a mellékelt képeket valókat írt, ami fontos lehet. "memtest" programot lefuttattam, de sajnos nem tudom értelmezni. arról is teszek be ide képeket, remélem mindegyik kép látható lesz, ha nem írjátok meg.

Az egyik kép a hibáról az eseménynaplóban:

[link]

A másik ugyan onnan kritikus hiba:

[link]


És a memtest program eredménye:

[link]

Ugyanaz közelebbről:

[link]

Hát eléggé homályos, remélem olvasható valamelyest, hanem akkor írjátok meg.

Lehet hogy nem csináltam jól, de a memtest eredménye után nem reagált semmi bill parancsra, így egy reset gombbal indítottam ujra a gépet.

Ha valami kérdésetek lenne akkor írjátok meg ide, igyekszek mindenre kimerítően válaszolni.

Kérem olyan írjon ide, aki tud érdemben tanácsot adni, felesleges használhatatlan kötekedő kommenteket ne írjon senki. Látható a problémából, hogy igazán hozzáértő szakik tanácsát észrevételeit várom.


2023. júl. 11. 08:28
 1/9 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy most feltettem az AIDA64 programot, futtatam vele egy rendszer stabilitás tesztet,a 32 gb ramot feltöltötte 97%-ig, közben meghajtotta a cpu-t 100% (max. 77 fokig ment fel) , ezt 3 percig toltam neki, és semmi problémát nem produkált a gép.
2023. júl. 11. 08:39
 2/9 A kérdező kommentje:

Ja még valami :)))

Talán érdekes lehet, hogy ezt akkor produkálta, amikor a crome-t használtam, a második alkalommal meg akkor amikor a cromet, és a JDownloder egyszerre. Az is lehet hogy a w11 csinálhat ilyet? Kb januárban telepítettük fel, és a microsoft oldaláról lett leszedve...

2023. júl. 11. 08:48
 3/9 anonim ***** válasza:
Milyen tápegységet használsz? Tápegységhiba is lehet.
2023. júl. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Corsair - RM1000x - CP-9020201-EU
2023. júl. 11. 11:00
 5/9 Morzsi007 ***** válasza:
Nekem hasonló gondom volt, pár hónapja kezdte el, először csak hetente egyszer lefagyott random, totálisan, hőmérsékletek rendben voltak. Aztán kezdte sűrübben, közben rendeltem még RAM-okat bővítés céljából ugyanolyanokat. A memtest-et nem tudtam végig csinálni, mert a végén szintén kifagyott. Ismerősöm kipróbalta a régi RAM-okat nála lefagyott a rendszer. Az új RAM-okkal hibátlan a gép. Most lesznek pont 3 évesek a modulok, most jelenleg folyik garanciáztatás, elvileg cserélik. Ha van rá mód egy másik gépben próbáld ki a RAM-okat. Persze a fagyás sok mindentől lehet.
2023. júl. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az a memtest eredmény furcsa, mert meg se találta a memtest programot, majd kernel panic-kal meghalt. Ez egy pendrivera van kiírva? Lehet érdemes lenne újra elkészíteni a memtest pendriveot és futtatni még egyszer.


De egyébként meglazult kábel is okozhat ilyet

2023. júl. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen pendriven van rajta, a "Hiiren's bot" (rem. jól írtam) programon belül. Ugyen ezen van Gparted, stb. programok, és ebben van a benne ez a memtest. Este vagy holnap de meg próbálom uj friss memtest programmal.
2023. júl. 11. 12:49
 8/9 A kérdező kommentje:
Friss memtestel sikeresen lefutott a teszt, és 0 hibát talált a program.
2023. júl. 12. 23:11
 9/9 A kérdező kommentje:

Másnap vissza lett téve a w10, azóta a gép hibátlan!

Úgy látszik a w11 volt a ludas.

2023. szept. 4. 06:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!