Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » I5 6600-ról mekkora teljesítmé...

I5 6600-ról mekkora teljesítmény növekedést jelent ha I7 6700-ra váltok?

Figyelt kérdés

Minden benhmarkon mást látni van ahol az I5 és I7 processzor között van 15-20fps vagy éppen 15-20% különbség régebbi játékokban is de van ahol nincs nagyon különbség új játékoknál sem. És erősebbek lehetnek kicsit 1-2 generációval újabb I5 vagy R5 prociknál is. De olyat is, hogy az új generációs I5 már gyorsabb a legtöbb játékba ha hasonló órajelen vannak. Ahol mindig látom a különbséget minden benhmarkban legalábbis az 5 éves meg azelőtti processzorok között az pl a CoD Warzone II volt. És olvastam már olyat, hogy némelyik benhmark csak marketing, hogy az I7-et vagy Ryzen 7-et reklámozzák az 5-el szemben mennyivel jobb a játékbeli teljesítményük is. Pedig erős videókártyák mellett néztem a tesztet nem ilyen gtx 1060, 1070-ek mellett. Ez azért van mert a játékoknak nincs szükségük 8-10+ magokra. De olvastam olyan, hogy az Intel 11-13 generáció. És az AMD legfrissebb két generációjában valóban meg vannak a különbségek amik 10%-ok is lehetnek mert itt már magasabb cashe számokkal és lényegesen magasabb órajeleken mennek a cpuk alapból. És ez már az R9 vagy I9 modellekre is kiterjed. Vagy, hogy már egy I5 13400 és 13600 között is van azért. Nekem nagyon necces volt ez a vásárlás. De van egy barátom akitől 20 ezer forintért meg tudom venni a processzort és még alkudható is talán. Azon kívül, hogy kevesebb micro lagg lesz az új játékokban fog még változni bármi más? Vagy ha fps növekedést akarok akkor az erősebb 1 magos teljesítmény számít és I7 7700 kellene? Ami bőven nem fér be a keretbe és azt nem is igen tudok most semmi ismerőstől.

ASrock B150 Pro4/Ddr3 lapba kellene a cpu egyébként.

És ezeket a játékokat játszom.

Gta 5, Saints Row, Cyberpunk, Last Of Us, Hogwarts Legacy, Valorant, RDR2, Shadow Of The Tomb Raider, Battlefield 5, Control, Fallout 4, Metro Exodus Enhanted Edition, Ac Vallhalla, Generation Zero, Far Cry 3



2023. júl. 11. 15:27
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
Kérdés mekkora összeg lenne a csere? Mert sokat nem éri emg rááládozni.
2023. júl. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha eladod a vidokártyád és 20-al többért veszel egy jobbat lehet többet érsz.
2023. júl. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor nem lenne különbség nagyon. A 8 szálat a legtöbb játék nem tudná annyira kihasználni, hogy jobb legyen az fps főleg annyival amikről szó szokott esni sok benchmarkba?
2023. júl. 11. 21:38
 4/9 anonim ***** válasza:

Sok szempontból lehet ezt nézni

Itt a legnagyobb baj, hogy ha meg veszed az i7-et 1080p-n "kihajt" egy 1660supert 100%-ra kb. Komolyabb kártyáknál, 1440p vagy 4K-n szinte jó, mert annyira esik a framerate, hogy ki bírja szolgálni. De 1080p-n lehörög, mert kevés lesz a teljesítménye.


Az a baj, hogy gyorsan öregednek.


Kis pénz kis foci értem a dolgot, de én körbe néznék kicsit.

Én inkább ilyeneket nézegetnék


[link]


A jótól ezek is távol vannak, de ezeket apránként lehet fejleszteni és az 5000-es ryzen is belemegy. Ha megnézed kb. ugyan ott vagy, csak ez a platform ezen a költségvetési szinten még sokáig kiszolgálhat.

2023. júl. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ez a PC már jobb lenne ránézésre teljesítmény ügyileg is. De amikor megpróbáltam ezt eladni nem akarta hosszú ideig megvenni senki aki igen annak meg nem adtam el mert átverés szaga volt a dolgoknak. Pedig hardveraprón hirdettem. A vga pedig nem valami gtx 1660 super hanem egy RTX 2080 ami jelenleg 70-80%-on működik a gépemben átlagosan van játék ahol ez kevesebb van ahol lehet maxon megy ezért is érdekel, hogy az I7 6700 képes lesz 90% fölé húzni ezt az értéket. Vagy alig lesz jobb bármi attól még, hogy HT processzor?
2023. júl. 12. 01:16
 6/9 anonim ***** válasza:

Egy próbát megérhet, de túl nagyot nem várnék tőle, azok a játékok amik képesek kihasználni a HT-t biztos nyernek vele, de a proci önmagában nem sokkal izmosabb mint az I5.


Csak volt nemrég egy hasonló esetem 4.gen!! i5 mellé vettek 3060ti-t 🤣 (éreztem,hogy baj lesz dehát i5 van benne) Menjek már segíteni kicserélni a 1060 3GB-t. Belerakjuk minden rendben hívnak egy óra múlva, hogy nem megy rendesen a CP.

Hát a processzor fullon pörögve képes volt 50%-on pörgetni a kártyát🤣 És ment vagy 30Fps-el néha kicsit laggolva. Ment a fej vakarás, hogy így nem maradhat.

Végül beleraktunk (az olcsóság jegyében) egy B550-es lapot, R5 3600-at és 16GB DDR4 ramot. És már hasított is. Itt azért még van hova fejlődniük később ha igény van rá vannak még erősebb procik.

2023. júl. 12. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A CP nekem pont, hogy az a játék ami normálisan fut és ki is pörgeti a kártyát a processzort is nyilván mondjuk. Még mediumon is 85-100% között mutatja a kihasználtságot dlss-el is tudtam még nyerni 5-10 fps-t. Ultrán viszont épp, hogy az átlag 60 van meg RT meg csak max dlss-el vállalható performance módban mediumon eltudtam még érni a 60 körüli fpst. Azért elég durva az, hogy egy ilyen szintű vgat is képes ennyire kicsinálni ez a játék néztem teszteket erősebb procik mellett és nem volt sokkal jobb az eredmény. Nem tudtam, hogy a 4. Gen i5 ennyivel gyemgébb, de a 3060 Ti meg erősebb ettől 10-20%-al.
2023. júl. 12. 04:33
 8/9 anonim ***** válasza:

Ennyit tesz 2 generáció prociban, a példámban nagyon gyenge volt a processzor a kártyához, irgalmatlanul trágya lett a végeredmény. Ideális esetben a CPU mindig legyen erősebb a videokártyánál. Ment a találgatás, 10 gen Intel vagy AMD legyen a megoldás (kb egy árban van).

A későbbi fejleszthetőség miatt lett AMD, ebbe akár 5800x3D is lehet, ha egyszer véletlen kellene.

A Cyberpunk egy erőforrás zabáló, és egyre inkább ez a trend Last of Us, Hogwarts Legacy, a Starfield is egy gépgyilkos játéknak néz ki.

2023. júl. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
91%
Felejtsd el azt a platformot, nem szabad már költeni rá. 20ezer forint? Ja, olcsónak tűnik... Annyiért kapsz egy 2600-os ryzent szerintem egész jó eséllyel. Hogy nem lenne jobb? Valóban nem, csak ahol használja is a 6\12-őt. Csak épp nem lőtted magad tökön a következő években. Azért lassan eljön az idő, amikor ezek a 6-7. gen i7-ek végre nem lesznek túlárazottak, és szépen elérik a 2. genes i7-ek árát, avagy a 8-10 ezer forintot. Egyelőre a piaci árukat az hajtja fel, hogy sok az ilyen ember, mint te, aki inkább csak vesz egy i7-et a régi i5 helyett. Pedig gondolkodj csak, az 20ezer forint, a 6600-ot eladod, a lapot eladod, a valszeg tetvesen lassú ramjaid eladod, és szerintem egész jó esélyed van rá, hogy minimálisan kellene többet fizetned, és lenne egy AM4 platformod, ami nem 4\8, és tudod fejleszteni. Azt a szar 1151-et már nem fogod, és az a 6700 már kevés lesz, igazából már most is elég sokszor kevés. Én nem tudom amúgy milyen tesztet néztél, de pl. a 6600-hoz képest már bőven nagy előrelépés a mai játékokban, na mondjuk nem a valorantban, de pl. RDR2-őt, vagy egy BF5-öt nézz meg.
2023. júl. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!