Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudom visszafogni a...

Hogyan tudom visszafogni a processzorom fogyasztását?

Figyelt kérdés
A processzorom játék közben alap órajelen szeret benyalni 100W felett. Van 1-2 eset amikor majdnem a vga fogyasztásával vetekedik. És eddig még nem volt gond azzal, hogy a tápom nem bírja de azt mondta ismerősöm, hogy közel van a fogyasztás a maximumhoz és az a táp ami nekem van annak nem tesz jót ez a dolog. Mert rossz minőségűnek számít a tápom, nem veszélyesen de nem erre tervezték. És ha az alkatrészeket nem is vágja tönkre hamar romolhat a minősége és tönkremehet. A biosban megoldható lenne a dolog egy kis teljesítmény veszítéssel. Amire a jelenlegi buildemben nincsen szükségem mert úgysem tudom kihasználni. Mondjuk a néhai videovágásnál jól jön de ott úgyis gyors lesz eléggé. Alap órajelen megy a proci. De talán egy éven belül akarom fejleszteni. Tenni bele egy minőségi minimum 700W vagy 800W tápot, hogy minden kártyának elég legyen. És még idén venni egy RTX 4080-at bele vagy a következő szériából 5070 Ti vagy 5080-at. Szerintem a 4090 eléggé túlárazott most. De most jelenleg ez a buildem van. És most nem tudok vele vacakolni. Ha nem lehet visszafogni a fogyasztást akkor a táp vagy tönkre megy vagy nem szerintem annyit úgyis bírni fog, hogy éppen eltudjak költeni 30-40 ezret egy 800W-sre. Már fél éve ilyen gépem van ha eddig nem károsított semmit gondolom ezután sem fog. Dell T5820 Intel alaplap, I9 10900X proci, RX 6700 10gb vga, FSP Hyper S 400W, 4x8gb 4266mhz ram

2023. júl. 28. 11:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Eleve meg lehet próbálni alulfeszelni. Azaz marad a gyári órajel, de addig csökkented a feszültséget, amíg stabil marad. Én egy 4690K-val elég sokat tudtam így faragni.
2023. júl. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az egy nagyon jó táp, ha fél éve bírja😉 minden gond nélkül.

165w írnak a procira, 175w a kártyára, még egy 100w-ot illik számolni az egyebekre.

Ez 400w felett van erre a gépre illene egy 500-600w-os tápot rakni.

2023. júl. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha windows operációs rendszert használsz, akkor az energiagazdálkodásnál be tudsz állítani olyan energiasémát, ahol a maximális processzorteljesítményt százalékosan beállíthatod. A különböző energiasémát között könnyen tudsz váltani, így hamar átkapcsolhatsz a maximumra, amikor erőforrásigényes alkalmazást futtatsz.
2023. júl. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amiket előttem is írtak de őszintén én nem halogatnám azt a táp vásárlást. 30-40 ezer körül már elég jó 750 wattos tápokat lehet venni ami csekély összeg a gép teljes árához képest.
2023. júl. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

10900X proci, és csak ennyit fogyaszt?? Ezt nem visszafogni kell, hanem még adni kell neki kakaót meg hűtést. Vagy ha nem tetszik, akkor válts AMD-re.


Szóval pocsék ez a jelenlegi összeállítás. Tápból ezzel a procival simán mehetne egy 750W tier A minősétésű:

[link]


Magyarán szólva a fogyasztása a procinak KEVÉS!! Nem is tudja kihajtani magát, mert elfogy a kakaó. De ennek nem néztél utána? Hogyan kerül egy 400W táp mellé egy akár 250+ Wattot is benyaló proci?? Hova gondoltál, JÉZUSOM!? 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️


Sőt, megnéztem az alaplap honlapját: azt írja, hogy i7 és i9 procisok kizárólag 950W-os táppal jelentek meg. Akkor mii?? Hogyan került mellé ez a hulladék? Nem véletlen adja a gyártó ekkora táppal.


Szóval na, ez egy energiazabáló szar platform. Ha nem tetszik a fogyasutás, akkor add el, és cseréld modernebbre.

2023. júl. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!