Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért kap kékhalált a Win10-es...

Miért kap kékhalált a Win10-es asztali gépem Youtube-ozás közben?

Figyelt kérdés

Kétszer eljátszotta 2-3 órán belül a mai nap, korábban hosszú hónapokig nem csinált ilyet sőt emlékem szerint előző években se volt semmi ilyesmi. Mindkét alkalommal akkor fordult elő mikor kb. 6-8 youtube videó volt megnyitva a háttérben (videókat néztem)


Konfigom: Ryzen 2400G, 16 GB RAM Kingston Hyper X Fury kit (amire kb. 1,5-2 hónapja cseréltem le a szintén ilyen tipusú 8 GB-os kitemet), integrált Vega 11-es videokártya, 240 GB WD Green SSD, legfrissebb kulcsos Win10.


Hogyan tudnám kideríteni mi okozza a hibát? Kellene egy memtest? Ha igen, akkor honnan és hogyan tudnék ilyet készíteni? Régebben csináltam de Win10-re nem tudom hogy működik.


Esetleg vmi linknek is nagyon örülnék, de érdekelne a konkrét véleményetek a jelenségről és tanácsoknak is nagyon hálás lennék.

Köszi



2023. júl. 28. 22:36
 1/3 anonim ***** válasza:

A 2400G az egy első generációs ZEN proci. Átverős a 2000 név tehát, valójában ez az 1000 szériához tartozik, annak az integrált grafikás változata. Annak pedig nagyon sok a gondja a memóriákkal. Így ha a memcsere után jöttek problémák, akkor egyértelmű, hogy a proci hulladék memóriavezérlője a gond, amelyiknek nem ízlik az új memória.


Mindenképp javasolnék egy procicserét teját, 4-5000 szériára. Ha kell integrált grafika, akkor arra figyelj.

Illetve az alaplap BIOS frissítése is szükséges lehet.


Termélszetesen memtestet is.lehet csinálni, de a körülményeket ismerve valószíműbb, hogy nem a memóriákkal van a gond. Ha hibát ír, akkor is előbb teszteld a memóriákat másik gépben is, mert esélyesebb gond a memóroavezérlő.

2023. júl. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

#1: Csak az a furcsa, hogy a ram cserét nem most csináltam, hanem min. 1 hónapja és most kaptam először a hibát pedig napi szinten nézek videókat.


Viszont tovább megyek a kérdésen: A mostani 16 GB és RX6600-as GPU mellé milyen proci+alaplap kettőst javasolnál amit most nagyon megérné megvenni?

2023. júl. 28. 23:04
 3/3 A kérdező kommentje:

Megint kékhalált kaptam. Van valakinek ötlete mi okozhatja?

Tápom egy FSP Hydro Bronze 80+ 500W, minőségi elvileg szóval én ezt kizárnám.

[link]

Hogyan tudnám kideríteni, hogy mi okozza a hibát?


Első kommentelő szerint a proci. Biztos az lesz a ludas?

2023. júl. 30. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!