Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gallyra vágtam a procim!...

Gallyra vágtam a procim! Ehhez a meglévő konfighoz milyen CPU+alaplap+gépház párost ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Pasztacsere során a cpu együtt jött le a hűtővel alig bírtam leszedni róla és sajnos meg is érinthettem a tűket meg 1-2 elhajlott hiszen később összeszerelve nem kapcsolt be a gép. Gondolom gallyra vágtam (az alaplapot is).


Nincs időm javítgatni meg tesztelgetni inkább kuka és kell vennem gyorsan egy másikat.


Most szeretnék a meglévő konfigomhoz a lehető legjobb ár/érték arányú, de jó teljesítményű proci+alaplap kettőst megvenni ill. akkor már gépházat is néznék, mert magam nem akarok ismét a prociszerelgetéssel bajlódni, hogy megint tönkrevágjam.


Konfigom:

* Táp: FSP Hydro Bronze 500W

* GPU: RX 6600 8GB GDDR6

* RAM: 2x8 GB Kinston Fury Beast 2666 Mhz kit

* SSD: WD Green 240 GB 2.5"

* HDD: WD Black 1 TB


Szóval ezeket akarom majd utólag beletenni az összeszerelt cpu+alaplap+új gépház mellé. És akkor utóbbiból szintén kérlek ajánljatok egy jót.


Felsőtápos volt a gépem, amúgy van két 12 centis és egy 8 centis ventim is, jó lenne valami nem olcsó bádogdoboz, amivel keveset sz**nék a kevés szerelgetés során.

Ezek után jó lenne Intelt venni, mert az AMD-nek ez a tüskés borzadálya most kiakasztott. Konkrétan együtt jött le a hűtővel, a paszta odaragasztotta!


Szóval a végösszeg igazából mindegy, de azért nem akarok erőművet, csak olyan proci+alaplap kettőst amiben azért van potenciál, hogyha a jövőben egy GPU-t cserélnék akkor ne kelljen ismét cserélni a cpu+lapot.


Köszi a segítséget!



2023. júl. 29. 15:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
71%

Nem ismerem a kombókat, de én azt mondanám, hogy nem nagy összeg lenne plusszban RAM-ot is venni, már DDR5-ösök vannak, 4-essel nem érdemes szerintem folytatni.

A gépet mire használnád? Milyen alaplap és processzor volt? Csak hogy legyen valami referenciánk, hogy kb. mire gondolsz :)

2023. júl. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Ryzen 5 2400G illetve Asrock B450M-HDV volt. RAM-ot muszáj lenne cserélni? Így is van ezen kívül egy 2x4 gb-os kitem már lassan félévente fogom őket cserélgetni.


Amúgy most épp az intel i5 12400-ast nézem, mindenhol jót olvasok róla. Userbenchmark szerint 57%-kal erősebb a gallyra vágott tüskés procimnál.

80%-ban amúgy full netezésre használtam eddig is, de abban a 20%-ban szeretnék fullHD-ban jól futtatni játékokat is. Igazából egy bevált és jövőképes, de erős procira vágynék.


Ja és ha már itt tartunk. Melyik webshop a legmegbízhatóbb összeszerelés tekintetében? Ezek után az lesz a legfontosabb. Bár ha 2 év múlva megint pasztáznom kell hátha egy intel procival nem járok így mégegyszer.

2023. júl. 29. 15:48
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Mit tervezel a ryzen prociddal és az alaplapoddal?
2023. júl. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

#3: Hát a procit mindenképp kidobom, az alaplap az nem tudom működőképes így. Egy nagyon pici pasztafoltot láttam a foglalat sarkában is, alkoholos vattával letöröltem. Ha esetleg mégis működőképes, akkor bevizsgáltatom egy szervízben (ha létezik egyáltalán ilyen) és olcsón eladom. Mégse akarom szennyezni a környezetet.

Igazából miután összeszereltem és bekapcsoltam nem történt semmi, meg se moccant a gép.


Új gépházat meg azért akarok szintén venni, mert ezek után inkább rakják össze a pcx-es srácok én mégegyszer nem akarok szívni ezzel.

2023. júl. 29. 16:19
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Az alaplapnak nem biztos, hogy lett baja amúgy.
2023. júl. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
91%
Amúgy én 5500-öt vennék, egy asrock b550m pro4-el a helyedben. meg ramot, mert 8gigával nem mész sokra.
2023. júl. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

#5: És hogy tudnám kideríteni, hogy valóban nem lett-e baja?

#6: 2x8 giga a ram-om.

2023. júl. 29. 17:08
 8/23 anonim ***** válasza:
94%

Hát úgy, hogy beleteszel egy processzort.


Ja, félreértettem. Na mindegy


Én 5500-öt javaslom neked, azért a pár FPS-ért nem éri meg drágább 12400-at venni. Nem nagy különbség van közöttük, viszont 50% van az árban.

2023. júl. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
44%
Ennyitől nem lesz baja a lapnak. Raksz bele másik procit és gond nélkül megy tovább, ezt a procit meg eladod hardveraprón.
2023. júl. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

#9: Miért adnék el, egy hibás processzort? Konkrétan több tűje is elhajlott és vszeg az ujjammal hozzá is nyúltam amikor a hűtőhöz hozzáragadt procit próbáltam valahogy leszedni. Amúgy nem vagyok debil, már többször pasztáztam, de most konkrétan úgy jártam, hogy a paszta (Arctic MX-5-ös) úgy ráragasztotta a procit a hűtőre, hogy együtt jött le vele.

Egyszerűen nem értem. Lehet hulladék a hővezető paszta amit rákentem anno és ennyire megtudott kötni?

Vagy mást rontottam el?


Amúgy jó hír lenne ha az alaplap nem sérült volna. Egy 5500-as Ryzen 35ezerből meglenne. Csak utóbbi időben több kékhalált is kaptam és félek, hogy az alaplapnak is alapból volt már korábban baja. Nem akarok kockáztatni.

2023. júl. 29. 18:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!