Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gallyra vágtam a procim!...

Gallyra vágtam a procim! Ehhez a meglévő konfighoz milyen CPU+alaplap+gépház párost ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Pasztacsere során a cpu együtt jött le a hűtővel alig bírtam leszedni róla és sajnos meg is érinthettem a tűket meg 1-2 elhajlott hiszen később összeszerelve nem kapcsolt be a gép. Gondolom gallyra vágtam (az alaplapot is).


Nincs időm javítgatni meg tesztelgetni inkább kuka és kell vennem gyorsan egy másikat.


Most szeretnék a meglévő konfigomhoz a lehető legjobb ár/érték arányú, de jó teljesítményű proci+alaplap kettőst megvenni ill. akkor már gépházat is néznék, mert magam nem akarok ismét a prociszerelgetéssel bajlódni, hogy megint tönkrevágjam.


Konfigom:

* Táp: FSP Hydro Bronze 500W

* GPU: RX 6600 8GB GDDR6

* RAM: 2x8 GB Kinston Fury Beast 2666 Mhz kit

* SSD: WD Green 240 GB 2.5"

* HDD: WD Black 1 TB


Szóval ezeket akarom majd utólag beletenni az összeszerelt cpu+alaplap+új gépház mellé. És akkor utóbbiból szintén kérlek ajánljatok egy jót.


Felsőtápos volt a gépem, amúgy van két 12 centis és egy 8 centis ventim is, jó lenne valami nem olcsó bádogdoboz, amivel keveset sz**nék a kevés szerelgetés során.

Ezek után jó lenne Intelt venni, mert az AMD-nek ez a tüskés borzadálya most kiakasztott. Konkrétan együtt jött le a hűtővel, a paszta odaragasztotta!


Szóval a végösszeg igazából mindegy, de azért nem akarok erőművet, csak olyan proci+alaplap kettőst amiben azért van potenciál, hogyha a jövőben egy GPU-t cserélnék akkor ne kelljen ismét cserélni a cpu+lapot.


Köszi a segítséget!



2023. júl. 29. 15:30
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Az alaplapodnak semmi baja nem lett. Csak akkor esetleg ha nagy erővel nyomtad, erőltetted, a procit az alaplapod foglalatába.

Csak procit kell bele venni ha kitört valamelyik lába. Ha csak valamelyik láb elhajlott akkor azt vissza lehet hajlítani, aki ügyes.

De kitört lábakat is tudnak javítani.

[link]

2023. júl. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
A lap valszeg megúszta és ha a proci lábai sem törtek le, akkor esélyes, hogy az is. Ha van ryzenprocis ismerősöd, a segítségével le tudod tesztelni a lapot, a procit meg javítható hibásként eladni. Esetleg te magad is megkísérelheted óvatosan a lábak kiegyenesítését.
2023. júl. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Am nem a te hibád, a ryzenek lefogatója nem fogja annyira erősen a procit mint az intelé és a nagyobb ihs miatt jobban is tapad a hűtőhöz, ezért tanácsos nagyon óvatosnak lenni a hűtő levételekor vagy alapból kinyitni a zárszerkezetet és a hűtővel együtt kivenni a procit a foglalatból, aztán lecuppantani a procit a hűtőről.
2023. júl. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Értem, de ha tényleg nem ekkora a baj ahogy mondjátok (elhajlott láb is javítható), akkor miért van az, hogy bekapcsoláskor meg se moccant semmi?


Fel se pörgött még a ventilátor se.

Egyébként ahogy írtam, vszeg az ujjammal is hozzányúltam a lábakhoz ez szintén mennyire gáz?

2023. júl. 29. 18:31
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
És legközelebb úgy vedd la a hőtőt, hogy előbb mindkét oldalirányban mozgasd meg mielőtt felemelnéd a prociról.
2023. júl. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
93%

"Egyébként ahogy írtam, vszeg az ujjammal is hozzányúltam a lábakhoz ez szintén mennyire gáz?"


Semennyire. Még a törött lábakat is visszarakják, ha kifizeted. De azt a 2400g-t már amúgy is cserélni kéne, a 6600-hoz gyenge. (ezt egy 2400g-ről írtam :D)

2023. júl. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

# kérdező "akkor miért van az, hogy bekapcsoláskor meg se moccant semmi?"


Így látatlanul nem tudni, hogy mit hibáztál még.

2023. júl. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
82%

"Miért adnék el, egy hibás processzort? Konkrétan több tűje is elhajlott és vszeg az ujjammal hozzá is nyúltam "


Az érintésedtől megváltozik a fém? Te vagy az Jézus? xD


A processzornak semmi baja, a tűk elhajlottak, vissza kell őket egyengetni és kész. Van aki ezt simán megcsinálja - pl én is megcsináltam már többször - és a processzor működik tovább...


Pár elhajlott tű miatt te komplett rendszert cserélnél, ha szólunk hogy felesleges, a prociért meg pénzt kapsz akkor értetlenkedsz. Ne legyél már ilyen kapkodó láma..

2023. júl. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Az elhajlott láb valószínűleg nem érintkezik megfelelően a foglalattal, azért nem volt se kép se hang. Ha vissza tudnád egyengetni, akkor derülne ki, hogy meghalt-e vagy sem.
2023. júl. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a proci is jó eséllyel menthető, vannak rá szakemberek.
2023. júl. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!