Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gallyra vágtam a procim!...

Gallyra vágtam a procim! Ehhez a meglévő konfighoz milyen CPU+alaplap+gépház párost ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Pasztacsere során a cpu együtt jött le a hűtővel alig bírtam leszedni róla és sajnos meg is érinthettem a tűket meg 1-2 elhajlott hiszen később összeszerelve nem kapcsolt be a gép. Gondolom gallyra vágtam (az alaplapot is).


Nincs időm javítgatni meg tesztelgetni inkább kuka és kell vennem gyorsan egy másikat.


Most szeretnék a meglévő konfigomhoz a lehető legjobb ár/érték arányú, de jó teljesítményű proci+alaplap kettőst megvenni ill. akkor már gépházat is néznék, mert magam nem akarok ismét a prociszerelgetéssel bajlódni, hogy megint tönkrevágjam.


Konfigom:

* Táp: FSP Hydro Bronze 500W

* GPU: RX 6600 8GB GDDR6

* RAM: 2x8 GB Kinston Fury Beast 2666 Mhz kit

* SSD: WD Green 240 GB 2.5"

* HDD: WD Black 1 TB


Szóval ezeket akarom majd utólag beletenni az összeszerelt cpu+alaplap+új gépház mellé. És akkor utóbbiból szintén kérlek ajánljatok egy jót.


Felsőtápos volt a gépem, amúgy van két 12 centis és egy 8 centis ventim is, jó lenne valami nem olcsó bádogdoboz, amivel keveset sz**nék a kevés szerelgetés során.

Ezek után jó lenne Intelt venni, mert az AMD-nek ez a tüskés borzadálya most kiakasztott. Konkrétan együtt jött le a hűtővel, a paszta odaragasztotta!


Szóval a végösszeg igazából mindegy, de azért nem akarok erőművet, csak olyan proci+alaplap kettőst amiben azért van potenciál, hogyha a jövőben egy GPU-t cserélnék akkor ne kelljen ismét cserélni a cpu+lapot.


Köszi a segítséget!



2023. júl. 29. 15:30
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%
Legelőször én is így jártam, hogy jött a cpu a hűtőbordával együtt, szintén Amd, de nekem nem lett szerencsére semmi baja, de abban a pillanatban megállt bennem az ütő, hogy vagy a processzor ment gallyra, vagy az alaplapot téptem meg úgy, hogy az kuka.
2023. júl. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%
:D Régen is jöttek a procik a foglalattal olykor, nem Ryzen\AMD újdonság ez.
2023. júl. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%
*hűtővel, na
2023. júl. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!