Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a baja a memóriakárty...

Mi lehet a baja a memóriakártyának?

Figyelt kérdés

Laptopom van, kaptam hozzá egy 512Gb-os Samsung Evo SD kártyát. Elkezdtem rá pakolni játékokat, meg progikat, minden jól ment, viszont ma bekapcsoltam, és nem ismeri fel a gép. CMD-ben diskpart alatt látom hogy ott van, meg a gép is kiadja a csatlakozás hangot, de nem bírom elérni.

Teljesen új kártya, eredeti, 127Mb/s írási sebességet mértem. HDsentinelben van amikor megjelenik, akkor 0% kondíciót mutat, de van amikor ismeretlenként mutatja.

Ezek szerint ilyen hamar elromlana?


2023. júl. 30. 04:48
 1/9 A kérdező kommentje:
Vagy csak egyszerűen nem bírta a játékokat meg progikat és ezért elromlott inkább? Értem én hogy nem erre van kitalálva de jónak bizonyult elsőre
2023. júl. 30. 04:49
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Most jól értem hogy microSD kártyáról beszélsz?
2023. júl. 30. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Na pont ezért nem valóak az SD kártyák adattárolásra. Könnyen sérülnek, érzékenyek mindenre. Ezért kell mindig a lehető leghamarabb átmásolni a fájlokat fényképezőgépről vagy videókameráról.
2023. júl. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Nem biztos, hogy az SD kártya szereti az ilyen felhasználást.

Kicsi, zárt a tokozása, ekkora sebességnél lehet túlmelegszik és elköszön.

2023. júl. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Van egy kis fejlemény az ügyben.

Végül leformáztam, viszont nagyon lassú, kb 300-500kb/s-el másol, HDsentinel még mindig 0% kondiciót, 75% teljesítményt mutat.

Piros alapon fehérrel írja hogy meghibásodás várható 1 raw read error rate.

Most még valami szektor ellenőrző megy, azt írja, hogy az ellenőrzés után visszaálhat a kondíció ha leellenőrzi magát és nem talál hibát

2023. júl. 30. 08:36
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
De könyörgöm, azt a kártyát nem ilyen felhasználásra tervezték....
2023. júl. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Most lehet akadékoskodásnak tűnik, de utánanéztem, és elv. bírnia kellene a terhelést:

"A megnövelt sebesség és kompatibilitás megbízható teljesítményt nyújt. A hatalmas kapacitásnak köszönhetően rengeteg tartalmat tárolhat a telefonján, játékokkal töltheti fel a konzolját, vagy több alkalmazást tölthet le táblagépére. A csúcsminőségű sebesség zökkenőmentes átvitelt tesz lehetővé, mindezt a lehető legmegbízhatóbb módon"

És még azt is írják, hogy hőálló. Bár ezt nem tudom alátámasztani, mivel nincs benne hőmérő legalábbis HDs nem mutatott semmit.

2023. júl. 30. 10:04
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Gariztasd vagy állj el a vásárlástól, ha még időben vagy.
2023. júl. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Adattárolásra való, nem arra, hogy folyamatosan menjen rajta az írás-olvasás.

Egy komolyabb játék rátelepítve és PC-n arról futtatva majdn olyan hamar tönkreteszi, mintha teljes formázás közben kitépnéd a gépből.

2023. júl. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!