Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez normális ha ilyen a memória...

Ez normális ha ilyen a memória és a gpu megosztott memóriája?

Figyelt kérdés

Szóval 16Gb ramból 13,7GB használható, ez gondolom a beépített APU-nak köszönhető hogy "elvesz" a memóriából!


De mivel van dedikált videókártyám ezért nem értem hogy ahhoz miért add 14,9GB GPU memóriát! Mikor csak a dedikált gpu aktív.


Következő kérdésem az lenne hogy normális hogy 42% a memória használ a windows 11 böngészés közben? :O


Itt a kép az egészről:

[link]


2023. aug. 9. 16:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Biosban át tudod állítani valószínűleg mennyi memóriát kaphat az integrált grafika.
2023. aug. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De van ennek valami előnye hogy ennyi memóriát kap? Én nem sajnálom mert amúgy is tervezek 32Gb memóriát bele tenni...
2023. aug. 9. 16:15
 3/9 anonim ***** válasza:
28%
Nem hinném, szerintem le is tudod tiltani az integrált grafikát, de azt nem tudom hogyan :D.
2023. aug. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
Láthatóan nem csak a dedikált GPU aktív, hanem az integrált is, le kell tiltani a biosban.
2023. aug. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
Van előnye. Normális energiagazdálkodási profil esetén ha nincs 3D terhelés ( vagy külön igény a dedikált GPUra pl rendernél ) akkor az iGPU szolgáltatja a képet. Ez kisebb fogyasztással és hosszabb akkuüzemidővel jár, mintha letiltanád az iGPUt a biosban és kizárólag a dedikált kártyát használnád. Szetintem erre lehetőségnek sem kellene lennie, mivel a dedikált GPU képe is az iGPUn keresztül kerül megjelenítésre.
2023. aug. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"Szetintem erre lehetőségnek sem kellene lennie, mivel a dedikált GPU képe is az iGPUn keresztül kerül megjelenítésre."


Azaz ?

2023. aug. 9. 18:07
 7/9 anonim ***** válasza:
A laptopok dedikált videókártyáin nincs küzvetlen videokimenet, azok a videojelet az IGPn keresztül küldik a monitorra. Ha ki tudnád kapcsolni az integrált videót a biosban akkor nem lenne megjelenített kép a monitorodon.
2023. aug. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nah most van egy olyan funkció a laptopoknál hogy "MSHybrid"!


Szóval ha ez be van kapcsolva akkor a processzorban lévő képmegjelenítőt fogja használni, tehát a monitornak a képét fogja megjeleníteni.

Azaz az nvidia G-Sync nem működik a monitorral, korlátozza a képkockasebbeséget 60Hz-ra (ha monitorom tudja 165Hz)...


Viszont ennek egyetlen előnye van hogy aksi barát!

2023. aug. 9. 19:45
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi szükséged van 165Hz-re a játékokon kívül? Amikor netezel,filmezel stb akkor az a lényeg hogy sokáig menjen akkuról a laptop, vagy tévedek? A 24fps-es filmet vagy 30fps-es videót felesleges 165Hz-en kiküldeni.
2023. aug. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!