Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A jelenlegi flagship okostelef...

A jelenlegi flagship okostelefonok vannak olyan erősek grafikában, mint egy low end dedikált PC videókártya? Mondjuk egy Snapdragon 8 Gen 2 sokkal erősebb, mint egy Nintendo Switch, de erősebb, mint egy PS4 vagy mondjuk egy GTX 1050?

Figyelt kérdés

2023. aug. 9. 16:10
 1/10 A kérdező kommentje:
Switchre is portolnak régebbi AAA játékokat, ez egy flagship okosteefon lehet elég erős mostani AAA játékok futtatására, ha a fejlesztőknek meg lenne a szándékuk a portolásra?
2023. aug. 9. 16:11
 2/10 A kérdező kommentje:
Meg az is érdekelne, hogy most melyek a legkomplexebb, legjobb grafikával rendelkező játékok Androidra. Azt tudom, hogy az Alien Isolationt pl nemrég portolták.
2023. aug. 9. 16:12
 3/10 anonim ***** válasza:

Pont a Nintendo a leggyengébb konzol. Azt lenyomni nem nagy kunszt. A Steam Deck vagy a Rog Alley ellen esélye nincs egy telefonnak. Nem arra van kitalálva, ha a hardver bírná is nincs benne hűtés, ha játszol telón forró mint a rezsó.

A konzolt eleve a játék közben várható teljesítmény leadására tervezik, a telónál még ha állati drága is ez csak egy kiegészítő.

2023. aug. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Telefonok nem igazán... azok telefonok. Nincsen külön gamer kiadás. Pl snapdragon esetében most a 8 gen 2 SoC a top. Tökmindeby melyik telefont választod, nagyjából ugyanazt tudja mindben. A rog phone-ban is pl,ami egy gamer féleség. Így megjelenésben. De nem gamerebb, mint bármely más teló ugyanezzel a SoC-cal.
2023. aug. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Számokat kérek, légyszi. Azt én is tudom, hogy gyengébb egy Steam Decknél meg ROG Ally-nál, de mennyivel? Biztosan van olyan asztali GPU, ami teljesítményben azonos egy Adreno 740-el, még ha egy muzeális darab is. Én konkrét GPU-ra vagyok kíváncsi, a neten nem találok összehasonlításokat.
2023. aug. 9. 23:20
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha csak annyi érdekel.

Adreno740

FP32 (float) 3.7 TFLOPS

[link]

1050ti

FP32 (float) 2.138 TFLOPS

[link]

1060

FP32 (float) 4.375 TFLOPS

[link]

4090

FP32 (float) 82.58 TFLOPS

[link]


És, hogy ez mit jelent:

[link]


Tehát a csúcs mobil GPU valahol a 1050Ti és a 1060 között van számítási teljesítményben.

2023. aug. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ez azt jelenti, hogy mégsem sokkal gyengébb egy Steam Decknél, és alacsony felbontáson és grafikán simán tudna tripla A PC játékokat futtatni, ha portolnák azokat rá. Nem erős egy 1050Ti, de én egy annál sokkal gyengébb integrált grafikán játszok a laptopomon.
2023. aug. 10. 09:45
 8/10 A kérdező kommentje:
Sőt, azt nézem, hogy a Steam Deck csak 1,6 TFLOPS-ra képes. Azaz grafikában fele annyira erős, mint egy csúcsmobil. Vagy tévednék?
2023. aug. 10. 09:49
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem ez csak annyit jelent, hogy tesztek szerint mekkora a számítási teljesítménye a GPU-nak.

A konzolokba jól fizetett valószínűleg hozzáértő emberkék nem azért raknak átdizájnolt (egyedi) leginkább laptopokba szánt chippeket, mert ne hallottak volna a mobil chippekről.

(Xbox, Ps, Steam Deck, Rog Alley) hasonló, bár különböző korú hardvert használ. Kifejezetten játékok futtatására szánt készülékek.

Egy kézi konzolra is vaskos egy csúcstelóhoz képest, még ha gyengébb is a GPU papíron a nagyobb TDP keret miatt jobban el van engedve valószínűleg.

Én biztos konzolt vennék játékra, csúcs telót meg soha semmire, nekem bőven jó egy sima 100.000 alatti akármi.

2023. aug. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nem tudna a telefonod windowssal a+++ pc játékokat futtatni sehogy... mert a windows 10 kiakasztaná
2023. szept. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!