Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire baj ,ha a videokártya...

Mennyire baj ,ha a videokártya (gtx 1660s) 84°ra a processzor (I5 4460) 90°ra is felmelegszik egy óra játék után?

Figyelt kérdés

Processzoron a gyári hűtő van, két hónapja lett újra pasztázva.

Videokártyán 3 ventilátor van és maximumon pörög.



2023. szept. 16. 19:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%

A GPU nem vész, de lehetne jobb is igazából, a CPU gyári hűtővel meg kb. ennyi.

Vegyél egy Arctic Freezer i35 hűtőt, kb 10 ezer Ft, de ég és föld. Nálam az i5-12400F 60 fok fölé még soha nem ment eddig a fél év alatt, amióta rajta van.


Pár apróság azért.

- Milyen a paszta?

- Milyen a gépház?

- Megvan-e oldva rendesen a szellőzése a gépháznak? Gondolok arra, hogy a ventik ne össze-vissza fújkáljanak, hanem legyen egy tematikája, pl. elölről hátra. Illetve ne egy eldugott sarokban legyen a gép ahol semmi levegő nincs…

2023. szept. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Gépház valami fillères kínai cucc egy db ventivel. ARCTIC COOLING MX-5 Hűtőpasztát használtam. Sajnos elég amatőr vagyok és a házba óriási nagy kábelrengeteg van összevissza (1db hdd+ 2db ssd stb). Házon nincs is rajta az oldal lap különben még jobban felmelegszik.
2023. szept. 16. 20:40
 3/15 anonim ***** válasza:
44%
Enyhén szólva meleg mindkettő.
2023. szept. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Van egy régi ismerős aki gépek javításával foglalkozik, szerintem őt kérem fel, hogy kezdjen vele valamit. Egy torony ventilátort tuti kell venni.
2023. szept. 16. 20:52
 5/15 anonim ***** válasza:
63%

Az a paszta pedig borzasztó jó. Szerintem a gépház szellőztetésével lesz a “gond”, bár egyébként én kiugróan magas gondokat nem látok ebből. Nyilván egy normális cable management, legalább egy venti előre és hátra és egy normális (akár a már említett i35) CPU hűtő csodákra képes.

Olcsón is vannak jó minőségű házak egyébként, pl az AeroCool kifejezetten jó szokott lenni.

2023. szept. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

A procira érdemes venni valami olcsóbb toronyhűtőt, pl. az ID Coolingtól, az megoldja a problémát.


A kártyát viszont furcsállom, a 1660S nem fogyaszt olyan hú de sokat, és a 3 ventinek bőven hűvösebben kéne tartania. Lehet, hogy a gépház lesz a ludas, vagy meghajolt a kártya, és ezért nem érintkezik rendesen a GPU a hűtőbordával.

2023. szept. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Igen utána olvastam melyik pasztát érdemes venni. Igazából ezt a gépet úgy raktam össze, hogy alkatrèszenkènt vettem hardver aprón meg hasonló helyeken, a gèpházon kívül mindent. Utóbbi az előző gépemből maradt. Pozitív meglepetés ért, hogy a játékok milyen jól elfutnak rajta full hd felbontáson, high beállítással.(Spiderman remasted, Farcry 5, Maffia 3 stb.) Tökéletesen működik, csak ez a hőmérséklet aggasztó.
2023. szept. 16. 21:26
 8/15 anonim ***** válasza:
35%
Hőmérséklet gondom is volt nekem is.Mondjuk nekem egy Rtx 4090 volt és egy ryzen 7 7700x egy fractal desing pop silent xl-be.Mindig melegedett.Lazán a proci felment 95-96°C fokra.Hűtőnek egy Dark rock pro 4 volt rajta Pasztázva is jó volt.A gpu átlagba 85°C-uson pörgött.Néztem mi lehet a bajuk és undervoltal visszább ment a hőmérséklet 5-6 fokot.De még így is magas volt.A számítógép szervíz próbált győzködni,hogy ez normális,mert a ryzen procik így pörögnek 90-95 fok között.Nekem nem volt normális.Aztán váltottam házat,mert folyamatosan szét égette a kezemet is tappintásra.Ugye az elején volt ilyen zajszigetelő és alig áramlott levegő benne,mint utólag kiderült.Most ház csere után olyan 70-75 fok között van a hőmérséklete a cpu-nak.Ami végre normálisnak mondható.Neked is kérdező hasonló lehet.Egy ventillátor házhűtőnek kevés.Nincs légmozgás.Szerintem egy házcserével és egy jobb cpu hűtővel nem melegedne neked se ennyire
2023. szept. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, igen kéne venni egy jobb minőségű házat, és egy toronyventit , mert ez hosszútávon nem túl egészséges neki. Sajnos régen már tönkrement egy 8500gt videokártyám, miután terhelés alatt a 100 fokot is elérte. Akkor is már ezt a régi házat használtam. Az Intel gyári ventilátora se túl acélos, csak próbáltam minél olcsóbban összerakni egy használható gépet.
2023. szept. 17. 03:47
 10/15 anonim ***** válasza:
71%

a hőmérsékletek ugyan magasak, de elfogadhatóak. Videokártya is elbírna egy újrapasztázást, már csak azért, hogy ne süvítsen neked.

Proci jó kérdés... 70 fölé se igazán kéne mennie, mert annyira gyenge 😃 szóval 4.gen-nél van egy olyan probléma, hogy a chip és a sapka (heat spreader) között nem forrasztás van, hanem hőpaszta, és az rohadtul el tud öregedni. Ez teljesen egyedi minden procinál, hogy mikor és milyen mértékben jön ki. Nálad úgy látszi megérkezett. Tehát delid, újtapasztázás, relid mehetne rá. A proci úgyse ér már szinte semmit, szóval ha van otthon satu, akkor próba-cseresznye...

[link]

2023. szept. 17. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!