Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » T. szakemberek! Tudna-e...

T. szakemberek! Tudna-e nekem olyan meghajtó programot ajánlani, -esetleg gyári telepítőt- amivel a 64 bites Windows 10 alatt működtethető a Kyocera mita Ecosys FS-1010 típusú nyomtató?

Figyelt kérdés
Otthoni használatban még az élettartam felét sem teljesítette az a kiváló nyomtató. Teljesen érthetetlen módon a gyártó honlapjáról kivették ezt a típust. Ellentéltben a felhasználóbarát cégekkel, amik a kifutott termékek drivereit is elérhetővé teszik.

#nyomtató #lézer #Mita #Ecosys #Kyocera FS-1010
2023. szept. 24. 11:32
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Ez egy 20+ éves termék...
2023. szept. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2023. szept. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Szirty ***** válasza:

Az előző linkelőnek:

Ezt spec én is megtaláltam, ám letöltve kiderült, hogy az FS1010 nincs a támogatott nyomtatók között...


Vigyázni kell ezekkel a "drivervanmindenhez" oldalakkal nagyon!

2023. szept. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Szirty ***** válasza:
100%

"Teljesen érthetetlen módon a gyártó honlapjáról kivették ezt a típust"


Pedig ez általános és annyira nem is érthetetlen (bár kétségtelenül bosszantó).

Ha egy gyártmány kifutott, tehát nem gyártják, nem árusítják, nem javítják, alkatrészellátást megszüntetik, a szoftverét nem fejlesztik akkor ez történik.


Kerülő megoldás van erre.

Feltelepítesz egy virtuális gépet, arra XP-t, arra a nyomtató drivert (mert XP-hez van driver) és úgy használod.


Ez nyilvánvalóan kényelmetlen megoldás, de így még használható a nyomtató élete végéig.

2023. szept. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én egy webkamerával jártam így. Win 7-en is csak a Vistához kiadott driver felerőszakolásával működött, pedig 2006-ban lett véve, a Win 7 2009-ben jelent meg, szóval az azért még nen az az idő hogy ne támogassák. Win 10-en viszont már egyáltalán nem megy, nem fogadja be a Vistás drivert.
2023. szept. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor végigkell próbálni a többi driveres honlapot. Ha a gyártó oldalánnincs fent, akkor azt kell remélni, hogy valamelyik ilyen gyüjtőoldalon van fent másolat.
2023. szept. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
#6 azokon is csak az van fent amit a gyártó kiadott. Egy 20 éves nyomtatóhoz nem lesz driver egy 7 éves operációs rendszeren. Ha 7-hez vagy 8-hoz van azt meg lehet próbálni kézzel (nem a saját telepítőjével) feltenni, hátha. XP-s egész biztos nem fog menni.
2023. szept. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
48%

"pedig 2006-ban lett véve"


A vásárlás időpontja teljesen lényegtelen.


"azt kell remélni, hogy valamelyik ilyen gyüjtőoldalon van fent másolat."


Nyilvánvalóan nincs.

2023. szept. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!