Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az optikai kábábelt ki kell-e...

Az optikai kábábelt ki kell-e húzni a modemből mikor vihar van?

Figyelt kérdés
Internet/IPTV esetén. Az adsl és coax-os netnél tudom hogy ki kell hisz azok vezetik az áramot. De az optikával nem vagyok tisztában. Azt tudom hogy rugalmas műanyagból van közepén üvegmaggal, de ezeken kívül és még a legkülső borítás alatt van bármi ami vezetné az áramot? A csatlakozónál sem látok rajta semmit ami fémből lenne.

2023. szept. 25. 09:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mit fémmel szigetelni vagy árnyékolni benne, mert más elven működik. A műanyag borítás védi a magot, abban fény megy csak. Még olyannal sem találkoztam, hogy aki óvatosságból kihúzza a konnektorból az eszközöket, szét is csavarozná a kábeleit.
2023. szept. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg semmi elektromos vezető nincs benne, szóval teljesen felesleges.
2023. szept. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Áramból ki szoktam húzni, de az optikát bennehagyom. Viszont a koaxos netnél az áramtalanítás mellett mindig kicsavartam a koaxot a modemnél ha jött a vihar. Illetve annál a kábeltv is koaxon jött, de nem ment keresztül a modemen így a tvből is kihúztuk az antennát.
2023. szept. 25. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!